E hënë, 21 Qershor, 2021
32.5 C
Tirana

Etiketa

debat

“Mos përdor gjuhën e Bashës”/ Spiropali debat me Abilekajn për 25 prillin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe gazetari Enton Abilekaj, janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme. Të ftuar në emisionin ''Open''...

Krimet në Athinë/ Debat në parlamentin grek, ja shqiptari që u mor shembull

Mediat greke i dhanë sot jehonë debatit  në parlament për sigurinë, pas disa vrasjeve të ndodhura në kryeqytet. Ministri i Mbrojtjes Civile, Michalis Chrysochoidis,...

Përplasje në takimin e Shehaj, anëtarët e mbledhjes nxjerrin jashtë aktivisten

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Agron Shehaj, ka vijuar turin e tij teksa ditën e sotme, ka pasur takime me demokratë të disa...

Debati në PD/ Isufi: Na duhen “fytyra të reja”, më 13 qershor s’ka surpriza

Vjedhja e votave është vetë një pjesë  e së vërtetës, ndërsa gjysma tjetër duhet kërkuar pikërisht brenda vetë PD-së dhe mënyrës si e bëri...

Bëjeni vetë emisionin/ Shabani debat me moderatoren Vasili, largohet nga studio

Kreu i Nismës Thurje, Endri Shabani ” është ngritur dhe ka braktisur studion e emisionit “Open” mbrëmjen e sotme. Teksa fliste për programin e tij...

‘Ke 30 vite këtu, nuk mësove shqip’/ Debat midis Mark Markut dhe Karlo Bolinos

Kandidati për deputet i PD, Mark Marku dhe gazetari Carlo Bollino janë përplasur ashpër me njëri-tjetrin mbrëmjen e sotme. Të dy të ftuar në “Open”,...

Rama tregon pse nuk pranon debat me Bashën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka ftuar disa herë në debat publik kryeministrin Edi Rama, por ky i fundit ka refuzuar. I ftuar...

Basha: Rama s’del në debat se ka frikë, nuk përgjigjet dot për 8 vite në qeveri

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka ftuar disa herë në debat publik kryeministrin Edi Rama, por ky i fundit ka refuzuar. Në një...

A duhet të ketë debat të dy kryetarëve të partive?

Nga: Ben Andoni Si do që konsiderohen, zgjedhjet në Shqipëri janë thjesht përballje të dy partive kryesore në vend. Ose më saktë të Edi Ramës...

Debati për AstraZeneca/ Kalo: Pezullimi është politik, vaksina ka efektivitet

Disa shtete europiane kanë pezulluar përdorimin e vaksinës anti-covid të prodhuar nga kompania Astrazeneca, për shkak se ka patur efekte anësore te disa pacientë,...

Të fundit

Hetimet e SPAK për korrupsion/ GJKKO jep vendimin për prokurorin e Sarandës

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka lënë në burg prokurorin e Sarandës Sali Hasa, dhe katër persona të tjerë. Prokurori i Sarandës...

Futboll/ A do të shkrihet klubi i Elbasanit nga Bashkia?

Elbasani ra sezonin që sapo u mbyll nga niveli i dytë i futbollit shqiptar në nivelin e tretë. Për rrjedhojë, Bashkia ka vendosur të gjejë një...

‘Në PD e votoi 30% e anëtarësisë’/ Nishani: Si mund t’i fitojë zgjedhjet Basha?

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Bujar Nishani ka reaguar ashpër kryedemokratit Lulzim Basha, duke thënë se rizgjedhja e tij në krye të...

‘Sot priten 11 mijë doza të Pfizer’/ Manastirliu: Ulet fasha e vaksinimit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, teksa ka parë nga afër procesin e vaksinimit në ''Sheshin Skëndërbej'', deklaroi se tashmë është ulur...

Bie qeveria në Suedi/ Löfven, kryeministri i parë që rrëzohet nga parlamenti

Parlamenti i Suedisë ka mbështetur një votë mosbesimi ndaj kryeministrit të qendrës së majtë, Stefan Löfven. Ai bëhet kryeministri i parë që rrëzohet nga...