E hënë, 6 Dhjetor, 2021
8.5 C
Tirana

Gazetarja Lala tregon se sa paguhet një vrasës me pagesë në Shqipëri

Gazetarja Klodiana Lala ka zbuluar shumën se sa paguhet një vrasës me pagesë në Shqipëri.

E ftuar në emisionin Opinion, Lala tha se pagesa varion nga 5 mijë euro për atentate paralajmëruese, dhe shkojnë deri në 1 milionë euro kur duhet të eliminohet një bos krimi.

Ajo u shhpreh se vetëm për vrasjen e Behar Sofisë janë shpenzuar rreth 200-250 mijë euro, teksa theksoi se ekzekutori nuk i mori 50 mijë eurot që i ishin premtuar.

“Fillojnë nga 5 mijë euro kur bëhen atentat thjeshtë për të paralajmëruar dhe deri në shuma që shkojnë deri në 1 milionë euro kur janë bosë të krimit. Rasti i Behar Sofisë, vetë tek katërshja e arrestuar ka shkuar 200-250 mijë euro dhe para e shpenzuar për atentatin dhe ai nuk mori as paratë.” tha Lala.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...

Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore

Ne të gjithë i duam misteret, dhe Lufta e Dytë Botërore siguroi shumë të tilla. Shkalla e madhe e luftimeve dhe e taktikave të tokës së djegur, solli...

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...