E shtunë, 6 Mars, 2021
11 C
Tirana

Pronat në jug/ Lame: Meritojmë medalje, bëmë një hartë se nuk ka pasur

Kreu i Kadastrës, Artan Lame ka folur lidhur me pronat e minoritarëve grekë në jug të vendit.

Përballë kreut të OMONIA-s, Fredi Belerit, Lame u shpreh se harta ende nuk është publikuar zyrtarisht, megjithatë shtoi se ai dhe qeveria Rama meritojnë një medalje për të.

I ftuar në “Zonë e lirë”, Lame ka shtuar se në 30 vite qeverisje zona nuk është mbuluar si duhet.

Artan Lame: ”Hartën po e bëjmë ne, kur të mbarojë do afishohet dhe secili ka të drejtën të ankohet për 45 ditë për problematikën e tij. Deri atë ditë, harta nuk mund të publikohet. E di unë kujt ia kam dhënë atë hartë. Ajo që më çudit mua është sa të lehtë e kanë të thonë gjëra të pavërteta dhe të mos e vrasin mendjen se po i fus njerëzit në qorrsokak. Meritoj unë dhe qeveria shqiptare një medalje se të paktën bëmë një hartë, nuk ka pasur. Deri më sot, tragjedia e bregdetit nuk dukej se nuk kishte asnjë lloj harte.
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ronaldo drejt largimit, Juventusi “piketon” ish-sulmuesin e Interit

Situata e pandemisë nuk i ka ndihmuar klubet e futbollit nga ana financiare të cilat duket se janë me humbje për shkak dhe të...

Serbia merr 500 mijë vaksina kineze/ Vuçiç: Presim dhe 13 milion të tjera

500,000 doza të tjera të vaksinës kineze “Sinofarm”, kanë mbërritur mbrëmjen e sotme në Serbi. Lajmin e ka dhënë presidenti serb Aleksandër Vuçiç, në një...

Fenomeni “Tirja”,/ Bushati: Ndodh kudo, në Gjermani doktori vrau 118 pacientë

Deputeti i Partisë Socialiste Ervin Bushati e ka quajtur të turpshme faktin e fokusimit të vëmendjes ndaj rastit të sanitares së Shefqet Ndroqi, Tire...

Ministri francez: Vaksinat ruse dhe kineze, rrezik për shëndetin publik

Një ministër i kabinetit francez u bëri thirrje vendeve të Bashkimit Evropian të mos i përdorin vaksinat ruse ose kineze për COVID-19n, nëse ato...

Meta: Kush nuk voton, s’ka të drejtë të ankohet për pasojat e qeverisjes

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i ka bërë thirrje shqiptarëve për të votuar masivisht në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Sipas Metës, ai qytetar që...