E premte, 10 Korrik, 2020
28 C
Tirana

Etiketa

Kadastra

“Bëni kujdes! Prona do të shkojë tek i zoti”, Kadastra: Mos u mashtroni

Kadastra Shqiptare ka apeluar ndaj qytetarëve, që të kenë kujdes e të mos bien pre e disa personave që paraqiten si punonjës të këtij...

EMRI/ Komandohet drejtuesi i ri i Kadastrës së Vlorës

Viola Hima është vënë në krye të Kadastrës së Vlorës, një institucion problematik ky ku drejtuesit nuk qëndrojnë gjatë në detyrë. I tillë ishte edhe...

Kadastra “mashtron” qytetarin, i hipotekon pronën në emër të komshiut

Sorollaten për më shumë se 5 vite për regjistrimin e pronës, pasi Kadastra i kishte informuar gabimisht se prona e tyre ishte regjistruar në...

“Na preke në plagë të hapura”, Rama flet për Kadastrën e Durrësit

Kryeministri Edi Rama paralajmëroi sërish zyrtarët e korruptuar, se nuk do t’i gëzojnë paratë që i kanë vjedhur popullit shqiptar. Nga takimi i përjavshëm me...

Shoqërohen në polici 17 punonjës të Kadastrës së Durrësit

Shtatëmbëdhjetë punonjës të Kadastrës së Durrësit janë arrestuar ditën e sotme nga policia. Ende nuk dihet zyrtarisht se për çfarë janë shoqëruar, por dyshohet se...

“Nuk isha mirë ekonomikisht”/ Artan Lame: Gruaja më kërkoi një dhuratë, por unë i çova…

Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame ka dhënë një intervistë ndryshe në emisonin “Mos i fol Shoferit”, teksa tregoi disa detaje lidhur...

Reagon Braçe, do i dal per zot çdo nepunesi te shtetit…

Zëvëndëskryeministri Erion Braçe reagoi ashpër të shtunën lidhur me komentet e bëra për qëndrimin e tij ndaj arrestimit të ish-drejtorit të kadastrës së Durrësit...

Emërohet kreu i ri i Kadastrës në Durrës

Arjan Cengu është emëruar si drejtori i ri i Kadastrës në qytetin e Durrësit. Emërimi i tij erdhi pas arrestimit të Liridon Pulës, me...

“Prindërit e mi kanë frikë të shkojnë te kafja…”/ Lame: Miqtë të mos ndërhyjnë për punësime

Drejtori i Përgjithshëm i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame ka sqaruar më gjerësisht deklaratën e bërë pak më parë në daljen e tij...

74 vende të lira pune në Kadastër, Lame thirrje deputetëve: Mos më ndërhyni për punësime!

Drejtori i Përgjithshëm i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,ka njoftuar sot hapjen e garës për 74 vende të lira pune në të gjithë...

Të fundit

Java mbyllet pozitivisht për valutat e huaja, dobësohet dollari amerikan

Kjo javë është mbyllur pozitivisht për monedhën europiane e cila blihet këtë të premte me 123.7 lekë dhe shitet me 124.3 lekë, sipas kursit...

“Sot në orën 13:00”/ Rama del me njoftimin e rëndësishëm

Kryeministri Edi Rama pritet të japë vendimin final të Partisë Socialiste, mbi reformën zgjedhore. Kreu i qeverisë ka njoftuar me anë të një postimi...

E përndiqte për një kohë të gjatë, arrestohet maniaku 61-vjeçar në Tiranë

Blutë e Tiranë kanë prangosur një 61-vjeçar. Arrestimi i shtetasit me inicialet D. D., 61 vjeç është bërë nga Komisariati nr.4 në kryeqytet. 61-vjeçari dyshohet...

Gjashtë fakte/ Çfarë tregon urina për gjendjen tuaj shëndetësore

Urina është një nga elementët kryesorë, që mund të zbulojë problemet shëndetësore. Ndonëse shpesh injorohet dhe nuk i kushtojmë rëndësinë e duhur, pasojat janë...

Keni probleme me mushkonjat? Zhdukini përgjithmonë me limona e hudhra

Pickimet e mushkonjave shkaktojnë jo vetëm bezdisje, por edhe kruarje, të cilat shpesh sjellin infeksione. Ndonjëherë, kafshimet e mushkonjave dhe nga insekte të tjera,...