E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Aksioni i SPAK/ Zbardhet emrat e të arrestuarve në Kadastrën e Tiranës

Zbardhen emrat e personave të arrestuar nga policia pasditen e sotme në Kadastrën e Tiranës, pas hetimeve të zhvilluara nga SPAK.

Panol Nikolla është pezulluar nga detyra si punonjës i hipotekës, dhe është shoqëruar për në ambientet e policisë, pasi për të nuk është prerë fletë arresti, ndërsa masa e sigurisë ”arrest me burg”, është dhënë nga SPAK për shtetasit, Admir Buri, Neritan Balbusha, Gazmend Dije.

Të tre këta persona akuzohen për veprën penale, “Ushtrim ndikimi”. Sipas informacioneve paraprake, bëhet me dije se janë lëshuar 5 urdhër arreste në total, prej të cilëve janë ekzekutuar vetëm tre, ndërkohë që operacioni është ende në zhvillim nga drejtoria e Krimit Ekonomik në Policinë e Shtetit.

Dyshohet se personat për të cilët është lëshuar urdhër ndalimi, kanë falsifikuar dokumente të pronave të ndryshme në këmbim të parave.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Serbët bllokojnë rrugën, pas vendimit të Kosovës për reciprocitetin e targave

Mëngjesin e sotëm, në pikat kufitare policia e Kosovës u ka hequr targat të gjitha makinave nga Serbia, dhe i ka pajisur me targa...

Reciprociteti i targave/Kurti: S’ka për qëllim destabilizimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur nga Kuvendi për reciprocitetin e vendosur për targat e automjeteve. Gjatë seancës së sotme parlamentare, Kurti theksoi...

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...