E mërkurë, 28 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

arrestime

Abuzim me tendera, SPAK arreston ish-drejtorin e Prokurimeve të OSHEE

Policia e Tiranës ka kryer ekzekutimin e urdhërarresteve për disa zyrtarë të OSHEE-së, me urdhër të SPAK-ut. Në pranga ka rënë, ish-Drejtori i Prokurorimeve të...

Detajet/ Drejtori i hidrokarbureve në AKBN u largua një ditë para arrestimeve

Zbardhen detaje të reja nga dosja e hetimeve e zyrtarëve të Agjencisë Kombëtare të Burimeve Natyrore (AKBN). Policia ka shpallur në kërkim edhe biznesmenin Isuf...

Prokuroria e Tiranës ‘trondit’ AKBN, urdhëron arrestimin e disa zyrtarëve të lartë

Prokuroria e Tiranës ka lëshuar 6 urdhër arreste për disa zyrtarë të Agjencisë Kombëtare të Burimeve Natyrore. Mësohet se janë arrestuar 5 persona, ndërsa për...

Operacioni ”SEE JAD” në 34 shtete, Policia jep detaje lidhur me arrestimet në Shqipëri

Operacioni global ”SEE JAD” është shtrirë për 4 ditë në 34 shtete. Brenda territorit shqiptar u arrestuar 7 shqiptarë dhe të huaj, si dhe u...

I ishte kthyer në makth/ I shkon në banesë 29-vjeçares dhe zihet me vëllanë e saj. Pranga agresorit

Një 25-vjeçar nga Tirana është arrestuar nga policia, pasi përndiqte në mënyrë të vazhdueshme një 29-vjeçare. Shtetasi me inicialet E.K., është konfliktuar me vëllanë e...

“Kërkojmë masazhatore”/ Ja kush janë dy vëllezërit tutorë (FOTO)

Nga ana e policisë janë zbuluar dy qendra estetike, të kthyera në baza prostitucioni në Tiranë, të cilat ishin në pronësi të dy vëllezërve...

Policia iu zbarkon në banesë, arrestohen dy vlonjatët. S’do ta besoni çfarë ju gjetën

Policia e Vlorës ka finalizuar operacionin e koduar “Llakatundi”, në kuadër të të cilit u bë kapja dhe arrestimi i shtetasve H. T., 40...

Çfarë zbuloi droni në pyjet e Gramshit, dy të arrestuar

Policia ka arrestuar sot dy persona, pasi janë kapur duke kultivuar bimë narkotike. Në pranga janë vënë E. XH., 37 vjeç, banues në fshatin Grabovë,...

“Njëri lëvizte me pushkë në thes, dy të tjerë me drogë”, kontrolli policor ‘fundos’ 3 persona (FOTO)

Policia e Shtetit ka bërë të mundur arrestimin e tre të rinjve dhe ka sekuestruar dy armë zjarri dhe kokainë në një operacion në...

18-vjeçari i përndiqte të bijën, babai merr peng të riun dhe e dhunon

Policia e Elbasanit ka vënë në pranga dy persona, si dhe ka shpallur në kërkim dy të tjerë. Burimet zyrtare njoftojnë se është arrestuar...

Të fundit

Kush e shkroi Biblën?

Përgjatë shekujve, miliarda njerëz e kanë lexuar Biblën. Studiuesit e kanë kaluar gjithë jetën e tyre duke e studiuar atë, ndërsa rabinët, pastorët dhe...

Topalli i shpall ‘luftë politikës së vjetër’: Vendi nuk ka alternativë

Partia ‘Lëvizja për Ndryshim’ e kryesuar nga ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli është forca më e re politike që do garojë në zgjedhjet parlamentare të 25...

Mcallister: Ndryshimet e njëanshme, jo produktive për çeljen e negociatave

Kryetari i Komisionit të Jashtëm të Parlamentit Europian, David Mcallister është politikani i rradhës i faktorit ndërkombëtar, që reagon lidhur me ndryshime në Kodin...

‘Nuk ka qeveri e as opozitë’, Jozefina Topalli prezanton partinë e re

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli ka prezantuar forcën e re politike të kryesuar prej saj. Partia më e re që do garojë më 25 prill, quhet ‘Lëvizja...

Kryemadhi nga Fieri: Më 25 prill, merr fund ‘aksidenti Rama’

Në prag të zgjedhjeve parlamentare, fushata politike sa vjen dhe bëhet më e ashpër. Nga Fieri, gjatë një takimi me simpantizantë të LSI, kryetarja e...