E hënë, 28 Shtator, 2020
20 C
Tirana

Etiketa

SPAK

Murrizi lëshon deklaratën e fortë: Rama dhe Basha janë subjekt i SPAK

Deputeti Myslim Murrizi, duke folur për debatin e fundit për kodin zgjedhor, u shpreh se kryeministri Edi Rama dhe lideri i opozitës Lulzim Basha...

Shkëlqim Hajdari: SPAK në fillim të vitit tjetër del në ‘det’ të hapur. Po bëhen gati anija dhe rrjetat për ‘peshqit’ e mëdhenj

Konstitucionalisti Shkëlqim Hajdari, ka komentuar në studion e "News24" situatën politike dhe betejën e ashpër për të kapur të ashtëquajturit ‘peshqit e mëdhenj’. Ai...

6 mijë euro për të liruar të burgosurin/ Gjyqtarja Margjeka kërkon leje nga SPAK-u: Vajza me hemorragji, më lejoni ta shoqëroj në spital

Pak ditë më parë, gjyqtarja Mimoza Margjeka është pezulluar nga detyra në mënyrë unanime nga KLGJ. Margjeka u akuzua për korrupsion pasi nxori nga...

“Shqiptarët të marrin në dorë fatet e tyre”/ Nuk përmbahet Meta: I kam bërë thirrje SPAK-ut të nisë hetimet

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka reaguar pas publikimit të raportit të DASH, për klimën e investimeve në Shqipëri. Meta i cilëson konkluzione tronditëse,...

Ryshfet për ndryshimin e masës së sigurisë/ “Janë 3 gjyqtarë, nga 2 mijë euro secili”, zbardhen përgjimet e gjyqtares

Dje SPAK realizoi arrestimin e parë në radhët e sistemit të drejtësisë. Në pranga ra gjyqtarja e Apelit të Korçës, Mimoza Margjeka, e cila...

Foto/ Kush është gjyqtarja Mimoza Margjeka që mori 6 mijë euro për ‘ndryshim’ mase sigurie

SPAK urdhëroi sot arrestimin e ish-Gjyqtares së Durrësit, Mimoza Margjeka, pasi bashkëshorti i saj ka marrë ryshfet një shumë prej 6 mijë euro për...

6 mijë euro ryshfet, SPAK arreston gjyqtaren e njohur që rrëzoi zgjedhjet e 30 qershorit në Durrës

SPAK ka vënë në pranga gjyqtaren e Durrësit, Mimoza Margjeka. Pas hetimeve të SPAK, mësohet se Margjeka akuzohet për korrupsion. Shtetasit Nejton Bali, Klaudjo...

Denoncimi në SPAK/Kujtim Cakrani: Gjeni proklamatën origjinale të pavarësisë

SPAk ka marrë në dorë një denoncim aq të rrallë, por edhe të rëndësishëm. Në pesë faqe kallëzim është kërkuar që të gjejë proklamatën...

E ‘masakruan’ pas deklaratës për fëmijën në Kakavijë, Blendi Gonxhe paditet në SPAK (VIDEO)

“Nisma Thurje” ka dorëzuar në SPAK, një padi ndaj kreut të Transportit Rrugor, Blendi Gonxhe. Disa nga akuzat që përmend "Nisma Thurje” në dosjen...

SPAK pushon hetimet për Lefter Allën: Nuk ka vepër penale

SPAK ka pushuar hetimet për ish-kryetarin e Bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla. Hetimet ndaj Allës nisën në janar të këtij viti, menjëherë pas publikimit të...

Të fundit

Juventus barazon me një lojtar më pak, CR7 mbetet mbreti i ajrit

Juventus ngeli me një lojtar më pak në minutën e 62-të të përballjes kundër Romës në kryeqytet. Mesfushori francez mori kartonin e dytë të verdhë,...

Vdes emigranti i parë nga Covid-19 në Greqi, qëndronte në kamp

Emigranti i parë ka ndërruar jetë nga COVID-19 të dielën. Ai është viktima e parë e raportuar e një azilkërkuesi që kur shpërtheu pandemia...

Formula zgjedhore, Patozi: Nuk do të gënjesh njeri me pragun 1 përqind

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, ka komentuar ndryshimet zgjedhore, ku është shprehur kundër formulës që po përdoret nga Rilindja lidhur me listat e...

Rriten frikshëm shfirat e Covid, nga nesër Mali i Zi kalon në “shtetrrethim”

Mali i Zi do të hyjë sërish në fazën e “shtetrrethimit” për shkak të koronavirusit. Mësohet se që nga mesnata, masa më të rrepta epidemiologjike...

Kush ishte “Legjenda e Labërisë”, Memo Mete Brati që Ismail Qemali e emëroi në xhandarmëri?!

Mbrëmjen e sotme, në “Autokton” u trajtua nga gazetarja Anila Ahmataj figura dhe vepra e legjendës së “Labërisë” Memo Mete Brati.  Krahina e Labërisë është legjenda...