E shtunë, 16 Tetor, 2021
17.5 C
Tirana

Etiketa

Artan Lame

Malajziani dhe Italiani

Nga: Artan Lame Para disa ditësh përfunduam procesin e legalizimit të kompleksit Malajzian në Tiranë me rreth 780 apartamente dhe dyqane. Atë ditë thashë “rreth...

Audio-përgjimet/PD nxjerr videon: Legalizimet u përdorën në masakrën zgjedhore

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, pohon se deklaratat e kreut të Kadastrës, Artan Lame janë provë që me urdhër të kryeministrit Rama,...

Audio-përgjimet e Lames/ Manjani: Hë ta lumsha, dele jeni!

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani, ka reaguar pas deklaratës së bujshme të kreut të Kadastrës, Artan Lame, i cili pranoi...

“Vëllezërit rrahin drejtorin e Kadastrës”, Lame zbulon vendimin për pronat

Kreu i Kadastrës, Artan Lame, ka reaguar ndaj një lajmi ku thuhej se drejtori i Kadastrës së Elbasanit është dhunuar. Marrë shkas nga ky...

Nxehet situata mes socialistëve/Koçi-Lames: Dikush duhet çuar në SPAK

Pak më herët, drejtori i përgjithshëm i Kadastrës, Artan Lame reagoi pas akuzave të deputetit të zgjedhur të Partisë Socialiste, Petro Koçi, se duart...

Artan Lame: Politika të rrijë larg, unë kam çuar dosje për hetim

Kreu i Kadastrës, Artan Lame është prononcuar sa i takon akuzave të Petro Koçit në drejtim të Kadastrës së Fierit, dhe ka kërkuar që...

Lame: Brenda vitit, përfundon regjistrimi i pronave në bregdetin e jugut

Kreu i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame deklaroi se brenda këtij viti, do të përfundojë regjistrimi i të gjithë pronave në bregdetin e...

Të ketë procese transparente/ Kim takon Lamen pas publikimit të audiopërgjimeve

Ambasadorja e SHBA-ve në vendin tonë Yuri Kim, zhvilloi një takim ditën e sotme me Drejtorin e Agjencisë së Kadastrës Artan Lame. Kim u...

Gazetari pas audiopërgjimit: Ia kam marrë dorën ngjitjes së shkallëve të SPAK

Gazetari Artan Hoxha publikoi dje një audiopërgjim, ku dëgjohej kreu i Kadastrës Artan Lame, teksa u kërkonte vartësve të tij që të zvarrisnin procesin...

”Kam folur si politikan”/ Artan Lame reagon pas publikimit të audiopërgjimit

Kreu i Kadastrës, Artan Lame ka reaguar në lidhje me një audio-përgjim të bërë publik ditën e sotme, ku dëgjohet të flasë për çështjen...

Të fundit

Shpikësi i vaksinës jep alarmin: Virusi Nipah, një kërcënim tjetër pandemik

Teksa bota vazhdon të përballet me COVID-19, ekziston një virus tjetër që është një nga kërcënimet e ardhshme pandemike. Ky është një nga paralajmërimet...

Kryemadhi merr goditjen e radhës, pranga ish-kandidatit për deputet

Blutë e Tiranës kanë prangosur kandidatin për deputet të LSI-së në zgjedhjet e 25 prillit, Etjon Joka, i cili akuzohet për "korrupsion aktiv" në...

Situatë e rëndë nga koronavirusi në Greqi, të intubuarit nuk kanë shtretër

Koronavirusi ka ‘mbërthyer’ Greqinë Veriore, ku spitalet janë nën presion të madh dhe shtretërit e ICU janë të zënë në një përqindje jashtëzakonisht të...

Vdekja e turistëve rusë në Qerret, kamerat zbulojnë lëvizjet në hotelin luksoz

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon shkaqeve që çuan në vdekjen e katër turistëve rusë në Qerret të Kavajës. Viktimat...

Putin po e than qëllimisht tregun e gazit në Evropë?

Në fillim dukej si një fushatë publicitare. "Ata që në Evropë ishin dakord të lidhnin me ne marrëveshje afatgjata, mund të fërkojnë duart tani...