E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

Dritan Leli

S’ishin paguar për orët shtesë, Leli jep lajmin e mirë për zjarrfikësit

Mediat ngritën shqetësimin një ditë më parë se 35 zjarrfikësit e Vlorës, të cilët po përballen me flakët, prej dy muajsh nuk paguhen për...

Helikopterë për fikjen e zjarrit, Leli: E keqja janë zjarrvëniet e qëllimshme 

Pas përplasjeve aq shumë të diskutuara me kryeministrin Edi Rama, kryebashkiaku i Vlorës Dritan Leli ka qenë krah Ministrit të Mbrojtjes, Niko Peleshi në...

VIDEO/Rama i shpalli ‘luf*ë të hapur’, Peleshi shfaqet me Dritan Lelin në Vlorë

Situata me zjarret është përkeqësuar gjatë ditëve të fundit. Flakët kanë mbërritur edhe në zonat e banuara, duke ndezur sinjalin SOS në Gjirokastër, Dukat,...

”E shikoj si diçka pozitive për Vlorën”/ Leli komenton përplasjet me Ramën

Kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli i ka cilësuar si një promovim pozitiv për qytetin bregdetar, përplasjet e tij të fundit me kryeministrin Edi Rama....

‘Zbutet’ Dritan Leli, i uron Ramës festën e Kurban Bajramit

Kreu i Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli, jo vetëm që ka mbështetur qëndrimin publik të Ramës se muzika shton rrezikun e përhapjes së viurusit,...

Leli i del në ‘mbrojtje’ Ramës, çfarë pritet të vendosë sot Komiteti Teknik

Kryetari i Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli, si rrallë herë i ka dalë në mbrojtje kryeministrit Rama, lidhur me çështjen e muzikës. Shumë biznesmenë...

Rama zgjat orarin e muzikës, Dritan Leli bën lëvizjen e menjëhershme

Pasi biznesmenët morën vendimin drastik për të mbyllur lokalet, Dritan Leli ka shkuar në Lungomare për të mbajtur një takim me ta. Pronarët e...

Tensionohet situata mes socialistëve, Rama ‘thumbon’ Dritan Lelin nga Vlora

Si rrallë herë, kryeministri Rama është filmuar duke mbledhur mbetjet e qytetarëve në fushat e sportit tek pedonalja në Vlorë. Në një kohë kur...

Agravojnë përplasjet mes socialistëve, Leli: Kursejini shfaqjet e panevojshme

Sot kanë agravuar përplasjet mes socialistëve të Vlorës. Në kohën kur Këshilli Bashkiak zhvilloi mbledhjen në rrugë, Dritan Leli nuk ka vonuar me një...

Përplasjet me Dritan Lelin/ Rama jep përgjigjen e papritur

Kryeministri Rama ka mbyllur konferencën, sapo është pyetur për Dritan Lelin. Ky i fundit refuzoi të dorëzonte mandatin e kryebashkiakut dhe të hynte në...

Të fundit

“Pse gënjen Rama për sekret”? Basha reagon për komisionin “Becchetti”

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një konferencë për mediat u ndal tek kërkesa e opozitës për të ngritur tre komisione hetimore. Ai tha...

Studimi/Ja pse është e lehtë fshehja e parave të pista

Një libër i botuar në vitin 2014 e tronditi botën e financave në parajsat fiskale. “Global Shell Games” nxori në pah lehtësinë me të...

Barrierat tek “Pushimi i Shoferëve” në Lushnje, Braçe u del krah banorëve

Mëngjesin e sotëm, banorë të fshatrave në anë të autostradës Lushnje-Fier bllokuan rrugën në shenjë proteste, duke krijuar radhë kilometrike automjetesh. Ata kundërshtuan një...

A është e përgatitur bota për ndryshimin e klimës? Çfarë thonë ekspertët

Deri tani qeveritë dhe industria janë përqendruar fort në uljen e emetimeve të CO2 nga avionët, pasi sektori i aviacionit është përgjegjës për rreth...

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...