E mërkurë, 21 Tetor, 2020
6 C
Tirana

“E turpshme”, shpërthen trajneri i Gjimshitit: Episod i shëmtuar për futbollin tonë

Më të lexuarat

Një izolim i dytë nga koronavirusi? Rrakacolli tregon skenarët

Rritja alarmante  e rasteve të reja me Covid-19 ditët e fundit në vend, ka shtuar frikën te qytetarët se mund të ketë një izolim...

Italia e gjunjëzuar nga koronavirusi, regjistron shifra alarmante. Masat e reja

Italia është e gjunjëzuar nga koronavirusi. Pas rritjes së numrit të rasteve të reja, Italia do t’i ashpërsojë masat kundër covid-19. Të dielën mbrëma,...

Abuzim me tendera, SPAK arreston ish-drejtorin e Prokurimeve të OSHEE

Policia e Tiranës ka kryer ekzekutimin e urdhërarresteve për disa zyrtarë të OSHEE-së, me urdhër të SPAK-ut. Në pranga ka rënë, ish-Drejtori i Prokurorimeve të...

Rekord i ri të infektuarish, konfirmohen 4 humbje jete në 24 orët e fundit

Ende nuk ka asnjë shenjë përmirësimi nga situata me pandeminë në vend. Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 4 persona. Burime zyrtare nga...

Kina, 3 Hëna artificiale në orbitë për të kursyer energjinë elektrike

Ambicia e hapur e Kinës për të qenë superfuqia kryesore e botës, po shtrihet edhe në dominimin e hapësirës, ku rivalja kryesore është sërish...

Keni aplikuar për Lotarinë Amerikane? Ambasada del me njoftimin e rëndësishëm

Gjatë ditëve të fundit, Ambasada Amerikane në Tiranë ka këshilluar qytetarët shqiptarë mbi mënyrën e aplikimit për Lotarinë Amerikane. Të gjithë ata persona të cilët...

Sherr me Luanën gjatë emisionit? Zbulohet e vërteta e largimit të Veleshnjës

Pak ditë më parë u aludua se aktori i humorit Rezart Veleshnja, kishte pasur një zënkë me moderatoren Luana Vjollca, dhe për këtë arsye...

Ish-drejtoresha e Tatimeve tregon kujt i përket rafineria e Ballshit

Ish-drejtoresha e Tatimeve, Briseida Shehaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë në lidhje me çështjen e rafinerisë së Ballshit. E ftuar në Syri.net, Shehaj...

Rekord infektimesh në Itali/ Rajonet fillojnë të mbyllen nga kjo fundjavë

Sikundër u njoftua më herët, Italia do të nis me masat e reja kufizuese, në tentativë për të ulur numrin e të infektuarve. Vala...

“Kam kaluar koronavirusin”, Alketa Vejsiu rrëfen përjetimet

Moderatorja Alketa Vejsiu ka zbuluar se e ka kaluar koronavirusin. Edhe ajo nuk i ka shpëtuar infektimit me COVID-19, por fatmirësisht simptomat duket se...

Humbja ne finalen e Kupës së Italisë ka acaruar protagonistët te skuadra e Atalantës të cilët e ndjejnë veten të vjedhur për atë që ka ndodhur gjatë sfidës ndaj Lazios. Vetë trajneri Gasperini ka sulmuar ashpër gjyqtarët dhe sistemin që është ndërtuar pasi skuadrës së tij i ishte mohuar një penallti si dhe një karton i kuq kundër Bastos të Lazios i cili preku topin me dorë në zonë por VAR-i nuk ndërhyri.

“Prekja me dorë e Bastos është një episod i rëndë i paparë. Ajo është një penallti shumë e qartë dhe është edhe kartoni i dytë i verdhë, ka vendosur fitoren e Kupës së Italisë. T’ia bësh këtë Atalantës është e turpshme, i heq besueshmërinë VAR-it. Ky është një episod i shëmtuar për futbollin tonë dhe nuk mund të mos shihet. Nuk ka dyshime interpretimi në këtë moment, atëherë më mirë të heqim VAR-in. Ishte një penallti, një karton i kuq dhe një skuadër e cila duhej të luante me 10 lojtarë për më shumë se një orë në finalen e Kupës.

Ndodh sepse është Atalanta? Më jepni ju një shpjegim tjetër. Unë nuk e kisha parë, por është VAR për këtë punë. Nuk është një faull i dyshimtë, është shumë i qartë. Si mund ta mohosh? Nuk është e thënë që do të kishim shënuar penalltinë, por kartoni i kuq do të ndryshonte sfidën në minutën e 25-të. Është diçka e shëmtuar, u tallën me 21 mijë persona që kishin udhëtuar nga Bergamo.

Kjo e sotmja është një ditë e shëmtuar për futbollin, ky ishte një episod i qartë që nuk mund të mos e shohësh edhe në një aksion normal”, ishte akuza e ashpër e trajnerit të Atalantës pas finales së humbur 2-0.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...