E enjte, 27 Janar, 2022
5.5 C
Tirana

Etiketa

shperthen

Shpërthen Meta: Para Shqipërisë, le të shuhen edhe fëmijët e mi

Presidenti i Republikës Ilir Meta është krahasuar me heroin e Luftës së Kosovës, Adem Jashari. I ftuar në emisionin “One”, Meta u shpreh se...

Tiranë: 72-vjeçarit me Covid-19, i shpërthen bombola e oksigjenit

Një bombol oksigjeni ka shpërthyer në një shtëpinë e një 72-vjeçari të infektuar me Covid-19. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në lagjen...

VIDEO/ Përmbytje me verë të kuqe, momenti kur shpërthen depozita prej 50.000 litrash

Një depozitë prej 50 mijë litrash me verë të kuqe ka shpërthyer sot në një karantinë në Spanjë, duke e kthyer vendin përreth në...

400 vjet në ‘heshtje’! Shpërthen vullkani, pjesë e “Unazës së Zjarrtë”

Banorët e ishullit të Sumatrës në Indonezi u zgjuan nga fuqia shkatërruese e vullkanit Sinabung, i cili po shpërthen duke çuar kolonën e tymit...

Anija luftarake iraniane goditet aksidentalisht nga një raketë

Një anije luftarake iraniane është goditur aksidentalisht nga një raketë e shkrepur gjatë stërvitjeve detare në Gjirin e Omanit. Për pasojë ka humbur jetën 1...

Shpërthen bombola e gazit në një banesë në Fier, dyshohet për 2 të plagosur

Një incident është shënuar ditën e sotme në Fier, teksa një bombol gazi ka shpërthyer duke lënë të plagosur 2 persona. Ngjarja është regjistruar rreth...

“12-fishim i kultivimit të narkotikëve”, Rama shpërthen ndaj gazetarëve të RAI3

Kryeministri Edi Rama ka reaguar mbi videon e publikuar nga televizioni italian RAI3, ku cilësohet se në Shqipëri është rritur kultivimi i kanabisit ndryshe...

Shpërthen bombola e gazit, plagoset çifti i të moshuarve në Lushnjë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Lushnjë, ku si pasojë e shpërthimit të një bombole gazi janë plagosur çifti i...

VIDEO/ Shpërthen vullkani në Meksikë, hiri i tij mbulon 4 qytetet përreth

Vullkani Popocatépetl i Meksikës ka shpërthyer ditën e djeshme në orët e para të mëngjesit. Mediat e huaja bëjnë me dije se shpërthimi ka ndodhur...

Shpërthen epidemia misterioze, njerëzit i tremben rikthimit të virusit vrastar

Dhjetëra njerëz në qytetin Wuhan në Kinë janë prekur nga një pneumoni misterioze. Kjo gjë ka bërë që autoritetet kineze të nisin një investigim....

Të fundit

Reshje dhe borë, si do të ndryshojnë temperaturat nesër

Vendi ynë për ditën e premte pritet të jetë nën ndikim të masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti do të nisë me kthjellime dhe...

Tr*toli në banesën e Dukës, avokati i autorit të dyshuar nxjerr faktet

34-vjeçari Arlen Hasanaj nuk e ka pranuar akuzën se ka vendosur tritolin në portën e Armand Dukës. Avokati i tij provon përmes pamjeve filmike,...

Retorika antishtet si promovim i vetëgjyqësisë dhe pandëshkueshmërisë

Nga: Preç Zogaj Tek ishte ngulur në oborrin e PD-së në datën tetë janar, Sali Berisha ka parë t’i kalojnë përanash dhe para syve sulmet...

Sot Dinamo-Partizani në “Air Albania”, rrugët që do të bllokohen

Sot pritet me mjaft emocion ndeshja Dinamo-Partizani, që do zhvillohet në orën 16:45 në stadiumin “Air Albania”. Policia e Tiranës ka marrë një plan...

PD depoziton kallëzim penal në SPAK kundër Veliajt

Partia Demokratike ka dorëzuar sot në SPAK një kallëzim ndaj kryetarit të Bashkisë Tiranë Erion Veliaj, dhe zyrtarë të tjerë të Bashkisë Tiranë, për...