E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

trajneri

Profil/ Sot 66 vjeç Marcelo Bielsa, disa fjalë për ‘të çmendurin’ e futbollit

"Bielsa është personazhi më interesant që kam takuar dhe njohur në jetën time futbollistike. Unë gjithmonë e kam admiruar më shumë se këdo tjetër,...

Trajneri i Anglisë/ Pas Gareth Sauthgejtit qëndron shitësja bjonde e butikut

Ndërsa Gareth Sauthgejt feston arritjen në finale të Euro 2020-ës të Anglisë, pas tij qëndron një grua, e cila ka luajtur një rol të...

Inter/ Prezantimi i Inzagit si trajneri i ri. Lukaku, Eriksen, derbi dhe Konte

Sot u bë prezantimi i Simone Inzagit në krye të pankinës së kampionëve të Italise, Interit. Më poshtë mund të lexoni me pika përgjigjet...

Nostalgji futbolli/ Sot ka ditëlindjen, dy histori me Karlo Ançelotin

"Kur luaja për Parisin, një ditë bashkë me shokët e tjerë të skuadrës shkuam pas stërvitjes për të ngrënë në një restorant elegant pranë...

Totenhemi do Konten/ Pa Premier Ligë prej 60 vitesh dhe lidhja me hebrenjtë

La Gazzetta dello Sport Më shumë sesa ndërprerja e dhjetë viteve dominim të Juventusit në Serie A për ta rikthyer Skudeton tek Interi, kulmi i...

Zyrtare/ Mirel Josa nuk do të jetë më trajneri i Kukësit

Ekipi i Kukësit ka njoftuar para pak minutash largimin e Mirel Josës nga pankina e verilindorëve. “Njoftim i klubit. Futboll Klub Kukesi njofton se Mirel...

Një fitore që Tuchel-i nuk do ta imagjinonte kurrë kur mbushte birra në banak

Sa herë keni dëgjuar dhe ju një histori që fillon me klasiken "Do isha bërë kampion, vetëm se u dëmtova ...". Kështu fillojnë pak a...

Juventus/ Flet Pirlo pas largimit: Nuk e prisja! Objektivat i arrita

Andrea Pirlo nuk është më trajneri i Juventusit. Sot, mbërriti deklarata zyrtare nga klubi i Juventusit, të cilën ai e përshëndeti me një letër...

Futboll / Mou-Roma, simbioza perfekte?

MOU-ROMA - Simbioza perfekte? Pas dy viteve në stolin e Romës, mes ulje-ngritjeve, ideve të reja, lojës së bukur, përplasjeve mediatike dhe dështimit të arritjes...

Trajneri portugez Hoze Murinjo gjen punën e re, kolumnist tek gazeta britanike

Trajneri portugez Hoze Murinjo ka gjetur punë! Pas shkarkimit nga drejtuesit e Totenhemit, duket se portugezi fitues i Champions Ligës disa herë do të...

Të fundit

Kina miraton një ligj të ri: Stop mësimit intensiv pas shkollës

Kina ka miratuar një ligj arsimor që synon të zvogëlojë presionin e detyrave të tepërta të shtëpisë dhe mësimit intensiv pas shkollës, thonë mediat...

“Pse gënjen Rama për sekret”? Basha reagon për komisionin “Becchetti”

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një konferencë për mediat u ndal tek kërkesa e opozitës për të ngritur tre komisione hetimore. Ai tha...

Studimi/Ja pse është e lehtë fshehja e parave të pista

Një libër i botuar në vitin 2014 e tronditi botën e financave në parajsat fiskale. “Global Shell Games” nxori në pah lehtësinë me të...

Barrierat tek “Pushimi i Shoferëve” në Lushnje, Braçe u del krah banorëve

Mëngjesin e sotëm, banorë të fshatrave në anë të autostradës Lushnje-Fier bllokuan rrugën në shenjë proteste, duke krijuar radhë kilometrike automjetesh. Ata kundërshtuan një...

A është e përgatitur bota për ndryshimin e klimës? Çfarë thonë ekspertët

Deri tani qeveritë dhe industria janë përqendruar fort në uljen e emetimeve të CO2 nga avionët, pasi sektori i aviacionit është përgjegjës për rreth...