E enjte, 2 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Juventus/ Flet Pirlo pas largimit: Nuk e prisja! Objektivat i arrita

Andrea Pirlo nuk është më trajneri i Juventusit. Sot, mbërriti deklarata zyrtare nga klubi i Juventusit, të cilën ai e përshëndeti me një letër të vërtetë. Pas pak, mbërriti edhe mesazhi nga ish-trajneri tashmë, duke bërë një lloj ekuilibri, por pa fshehur një shije hidhërimi. “Sezoni im i parë si menaxher ka përfunduar. Ka qenë një vit intensiv, i ndërlikuar, por në gjithsesi i mrekullueshëm – shkruan Andrea në Instagram -. Kur u thirra nga Juventusi nuk mendova kurrë për rrezikun që po ndërmerrja, megjithëse ishte mjaft e dukshme. Mbizotëronte respekti për ngjyrat e kësaj fanelle dhe dëshira për tu përfshirë në nivelet më të larta në projektin që u propozua për mua ”.

Sidoqoftë, Pirlo nuk pendohet për asgjë: “Nëse do të kthehesha në kohë do të bëja saktësisht të njëjtat zgjedhje, edhe pse jam i vetëdijshëm për të gjitha pengesat që hasa lidhur me një periudhë kaq të vështirë për të gjithë, e cila më pengoi të planifikoja qëllimet e mia në mënyrën më të mirë të mundshme dhe stilin tim të lojës, por gjatë së cilës unë megjithatë arrita objektivat që më kërkuan. Kjo aventurë, përkundër një fundi të papritur, e bëri edhe më të qartë se cila do të dëshiroja të ishte e ardhmja ime, e cila shpresoj të jetë po aq e plotë dhe plot kënaqësi sa ajo që kam përjetuar si lojtar. Është koha të kthehemi në lojë dhe të përballemi me sfida të reja. Sidoqoftë, dua të falënderoj familjen Juventus dhe të gjithë ata që kanë qenë pranë meje këtë sezon ”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Haklaj plas ‘bombën’: Noka do tentojë të pushtojë selinë e PD më 12 dhjetor

Ish-kryetari i PD-së në Tropojë, Azgan Haklaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë teksa ka thënë se Flamur Noka po përgatit strukturat për të...

Tensionet Rusi-Ukrainë, Lavrov dhe Blinken takim ‘kokë më kokë’

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dhe Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov, u takuan të enjten në Stokholm, Suedi, mes shqetësimeve në rritje...

Nëse “Foltorja” është demokraci, atëherë PD e meriton Berisha&Bashën

Nga: Ben Andoni Nëse në fillim njerëzit e PD-së mundoheshin të gjenin atë të veçantën dhe mënyrën sesi do të mbrohej Berisha me etiketimin “Non...

Ben Blushi dorëhiqet nga drejtimi i “Top Channel”

Ben Blushi ka dhënë dorëheqjen nga "Top Channel", media e njohur të cilën e drejtonte prej katër vitesh. Nga sot ai nuk është më...

Komiteti Teknik publikon masat e reja, çfarë do ndodhë nga 4 janari

Pas rritjes së rasteve dhe shtrirjes së madhe në mbarë botën si pasojë e variantit Omicron, Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të...