E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

trajneri

Vendimi/ Dhunoi arbitrin, Disiplina fal futbollistin lushnjar

Ish-futbollistit të Shkumbinit, Andi Bakiasi, i është hequr me kusht përjashtimi përjetë nga futbolli për dhunimin e gjyqtarit të sfidës së sezonit të kaluar...

Trajneri italian futet në fushë dhe prish aksionin e skuadrës (Video)

Në sfidën midis Katanias dhe Vibonezes në Serinë C italiane, ka ndodhur çudia. Trajneri i Katanias, Xhuzepe Rafaele në minutat e fundit të ndeshjes futet...

Klubi i Serisë A shkarkon trajnerin, zbulohet kandidati për ta zëvendësuar

Sot është bërë zyrtare ku Parma ka shkarkuar trajnerin, Roberto Daversa, dhe pritet që në vend të tij të emërojë Fabio Liveranin. Klubi italian ka...

Zbulohet biseda e Messi-t me trajnerin e ri të Barcelonës

Mediat spanjolle kanë zbardhur detaje nga takimi i Lionel Messit me trajnerin e ri të Barcelonës, Ronaldo Koeman. Sipas radios RAC1, ylli argjentinas i ka...

Njihej nga të gjithë si “i pathyeshmi”/Koronavirusi i merr jetën 30-vjeçarit

Një trajner bejsbolli 30-vjeçar nga SHBA, i njohur ndryshme me nofkën “i pathyeshmi” ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Ben Luderer ishte një trajner bejsbolli i...

Rezultatet e dobëta në kampionat, shkarkohet trajneri i Fiorentinës

Drejtuesit e klubit të Fiorentinës kanë vendosur të shkarkojnë nga posti trajnerin Vincenzo Montella. Shkak për largimin e tij u bë humbja që skuadra pësoi...

“Divorc i pashmangshëm”, media italiane zbulon fatin e trajnerit Reja

Prestigjiozja italiane “Gazzetta dello Sport” shkruan se nuk do ketë një rinovim kontrate për trajnerin i kombëtares shqiptare Edi Reja. “Divorc i pashmangshëm i Edi...

Konfirmohet largimi i Xhakës nga Arsenali, ja ku pritet të tranferohet

Nuk ka më dyshime. Granit Xhaka do të largohet nga Arsenali që në merkaton e janrit. Lajmin e konfirmoi trajneri Unai Emery, i cili u...

Video/ Tërbohet ariu gjatë shfaqjes në cirk, hedh përtokë trajnerin

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në një cirk në Rusi, ku gjatë shfaqjes një ari ka sulmuar trajnerin e tij. Në videon e bërë...

Flamurtari shkarkon trajnerin Sadedini, ja kush pritet ta zëvendësojë

Pas dy humbjeve në fazën e parë, drejtuesit e Flamurtarit kanë njoftuar ndërprerjen e bashkëpunimit me trajnerin, Dritan Sadedini. Përmes një postimi në Facebook, klubi...

Të fundit

Miliona njerëz ranë në varfëri gjatë pandemisë, pasuria e miliarderëve u rrit

Pandemia e koronavirusit ka përkeqësuar hendekun masiv financiar midis të pasurve dhe të varfërve në mbarë botën. Kjo bëhet me dije nga një raport...

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...

Vetingu në politikë/ PD kërkon deri në 22 vite burg për politikanët

PD mbetet e vendosur për të çuar përpara nismën e saj, për të futur në Vetting të gjithë politikanët. Demokratët kanë shtuar propozimet e...