Bota

Video/ Tërbohet ariu gjatë shfaqjes në cirk, hedh përtokë trajnerin


               Publikuar në : 14:48 - 25/10/19 B H

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në një cirk në Rusi, ku gjatë shfaqjes një ari ka sulmuar trajnerin e tij.

Në videon e bërë virale, shihet ariu i cili po shtynte një karrocë dore dhe papritmas lëshohet mbi trajnerin duke e hedhur përtokë. Më pas ariu shihet teksa kafshon në kokë dhe qafë trajnerin, ndërsa njerëzit nxitojnë te dalin nga shfaqja.

Ariu i cili peshonte rreth 272 kilogram, u qëllua me një pajisje elektrizuese, ndërsa ende nuk ka të dhëna mbi gjendjen e trajnerit të sulmuar.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT