E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

Basir Çollaku

Taulant Balla dënohet nga Gjykata, humb gjyqin ndaj gazetarit

Taulant Balla, numri dy i Partisë Socialiste, dënohet nga Gjykata e Shkallës së parë Tiranë. Sekretari i përgjithshëm i partisë në pushtet, ka humbur...

Zhdukja e tre të rinjve në Malësinë e Madhe/ Çollaku dhe Ndreu ‘përplasen’ në ‘Open’

Një përballje me tone të larta në emisionin “Open”, është krijuar ndërmjet kryebashkiakut të Lezhës, Pjerin Ndreu dhe gazetarit Basir Çollaku. Gjatë mbrëmjes së...

Përgjimet/ Çollaku: E kam takuar gazetarin gjerman! Nuk kemi parë gjë akoma

Gazetari, Basir Çollaku, është shprehur se e ka takuar gazetarin gjerman që publikoi përgjimet, ndërsa komentoi dhe urdhrin e dhënë nga Prokuroria për të...

“As në 97-ën nuk ka pasur kaq krime”, Çollaku: Lleshaj i përkushtohet veç të pasmeve të Ramës

Në një javë kanë ndodhur pesë vrasje me armë zjarri. Pesë ekzekutime të cilat tronditën opinionin publik, . Esat Kotorri, Haxhi Baçinozi, Jurgen Kurti,...

Gazetari ironizon gjyqin e Tahirit: Rrezikon deri në 20 vite burg dhe shkon në shtëpi!

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, është i pari zyrtar i nivelit të lartë që do të përballet në një proces gjyqësor me akuza tepër...

“E futën në një bagazh makine”/ Avokati i njohur mbahet 9 orë peng, ja arsyeja

Gazetari Basir Çollaku, përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka denoncuar rastin e një avokati të njohur, i cili është marrë...

Zbulohen prapaskenat, çfarë ndodhi me kamerat në Fushë-Krujë. “Rraja është më i fortë se Rama”

Kryeministri Rama është shprehur i bindur se në pamjet filmike të komisariatit të Fushë-Krujës, nuk është në asnjë moment kreu i grupit parlamentar të...

Video/E vërteta për vajzën e përdhunuar, Artan Hoxha dhe Basir Çollaku përplasen në studio

Në studion e emisionit “Opinion” është diskutuar mbrëmjen e djeshme për denoncimin e ish-oficerit të policisë Emiljano Nuhu, i cili ka akuzuar se është...

Avokati i Nezar Seitaj ‘kërcënon’ gazetarin Basir Çollaku

Avokati italian i Nazer Seitit ka deklaruar se do të hedhë në gjyq gazetarin shqiptar Basir Çollaku për përhapjen e lajmeve false lidhur me...

Të fundit

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...

‘Po vijmë kurvë’, prokurorja shqiptare përballet me kërcënimet me jetë në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj. Prokurorja e Komonuelthit të Qarkut Loudoun, Buta Biberaj,...

Ndryshimi i klimës/Pse Australia refuzon të heqë qymyrin

Në një garë botërore për të reduktuar ndotjen, Australia është një vend i jashtëzakonshëm. Eshtë një nga vendet më të ndotura për numër të...

Samiti i fundit i BE-së për “makinën e kompromisit” Angela Merkel

Një video që zgjati dy orë e gjysmë me imazhe nga çastet më interesante të samiteve të BE-së me një kolonë muzikore me piano....

Gjergj Fishta mes nesh

Nga: Agron Gjekmarkaj Si sot 150 vjet më parë Zoti i fali Shqiperisë Gjergj Fishten, pikerisht atë burrë që e nxorri kombin e tij...