E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Gazetari ironizon gjyqin e Tahirit: Rrezikon deri në 20 vite burg dhe shkon në shtëpi!

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, është i pari zyrtar i nivelit të lartë që do të përballet në një proces gjyqësor me akuza tepër të rënda, trafikimin e narkotikëve të kryer në bashkëpunim, në formë të posaçme të grupit të strukturuar kriminal, si dhe korrupsionin pasiv të funksionarëve të lartë shtetëror. Ai në prononcimin për mediat tha se nuk ka vjedhur dhe s’ka vrarë, ndërsa kërkoi vetëm drejtësi.

Lidhur me seancën gjyqësore në fjalë ka reaguar edhe gazetari i njohur i kronikës, Basir Çollaku.

Përmes një reagimi në Facebook, Çollaku tregon habinë e tij se si një person i akuzuar për një vepër të rëndë penale, pas gjyqit shkon i lirë në shtëpi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...