E shtunë, 21 Maj, 2022
25.5 C
Tirana

Etiketa

vendimi

Kërkoi pezullim dënimi se është i sëmurë, vijon “telenovela” Llalla

Gjykata e Lartë ka refuzuar kërkesën e Adriatik Llallës, për pezullimin e dënimit me 2 vite burg për korrupsion. Ish-kryeprokurori bëri këtë kërkesë me...

Vendimi për Teatrin/ Budina: Mbi 250 persona të përfshirë do të japin llogari

Regjisori Rober Budina ka reaguar në lidhje me vendimin e Gjykatës Kushtuese, për pezullimin e ndërtimit të Teatrit të ri Kombëtar, si dhe shfuqizmin...

Berisha ‘non grata’/ Arvizu: Vendimi i DASH, një bombë për politikën shqiptare

Ish-ambasadori amerikan në vendin tone, Aleksandër Arvizu, ka reaguar në lidhje me vendimin e Departamentit Amerikan të Shtetit (DASH), për të shpallur ''non grata’’...

Administrimi i provave/ KAS jep vendimin për Beratin më 19 maj

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve (KAS) gjatë zhvillimit të mbledhjes së rradhës ditën e sotme, hapi disa kuti me materialet zgjedhore për qarkun e...

UEFA heq kufizimin për praninë e tifozëve në stadium

Sot u miratuan një sërë vendimesh të rëndësishme që kanë impakt të menjëhershëm në futbollin europian, siҫ është pranimi i spektatorëve në stadiume, duke...

GJK: Komiteti teknik, një javë kohë të rishikojë kohëzgjatjen e kufizimeve

Zbardhet vendimi i Gjykatës Kushtetuese për padinë e Partisë Republikane, lidhur me masat e vendosura nga qeveria për pandeminë. Sipas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, Komiteti...

Jepet vendimi për 19-vjeçarin që i bëri atentat drejtorit të policisë

Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën “arrest me burg” për 19-vjeçarin Ilirjan Hasanaj, i cili akuzohet se kreu atentat ndaj shefit të Policisë Bashkiake...

Të akuzuar për korrupsion, ja çfarë do ndodhë me tre gjyqtarët e Durrësit

Gjykata e Posaçme e Apelit ka shpallur vendimin për 3 gjyqtarët e Durrësit; Petrit Çeno, Klinton Spahiu dhe Petraq Dhimitri, të akuzuar për korrupsion....

Vendimi i FSHF-së: Shtyhet pa afat Superiorja

Federata Shqiptare e Futbollit ka shtyrë Kategorinë Superiore me kërkesë të Ligës Profesioniste të Futbollit. FSHF doli me një komunikatë gjatë pasdites së sotme, ku...

Do të tërheqë njohjen e Kosovës? Zbulohet vendimi i qeverisë së ardhshme të Malit të Zi

Krerët e koalicioneve “Për Ardhmërinë e Malit të Zi”, “Paqja është kombi ynë” dhe “Bardh e zi” kanë vendosur që Mali i Zi të...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...