E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Jepet vendimi për 19-vjeçarin që i bëri atentat drejtorit të policisë

Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën “arrest me burg” për 19-vjeçarin Ilirjan Hasanaj, i cili akuzohet se kreu atentat ndaj shefit të Policisë Bashkiake Malësi e Madhe, dhe Verzan Bajrakurtaj.

Në seancën gjyqësore, të akuzuarit nuk kanë folur, por janë përfaqësuar nga avokatët mbrojtës. Pala mbrojtëse ka kërkuar një masë lehtësuese, duke u bazuar në faktin qe ata janë vetëdorëzuar, por kjo kërkesë nuk është marrë parasysh nga trupa gjykuese.

Hasanaj qëlloi me armë në drejtim të makinës ku udhëtonte Mentor Hasanaj, duke e plagosur atë dhe babain e tij  Xhelal Hasanajn. I riu u vetdorëzua në polici pak ditë më parë, bashkë me kushëririn e tij 23-vjeçar Verzan Bajrakurtaj, banues në lagjen Dobraç, Shkodër.

19-vjeçari Hasanaj është shprehur se e ka kryer këtë akt nën ndikimin e alkoolit, pa vetëdije të plotë, ndërsa ka mohuar përfshirjen e kushëririt të tij në atentat. Ai ka thënë se ky i fundit e ka marrë me makinë, por nuk ka pasur dijeni për ngjarjen.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Tre djem dhe një vajzë në hotel, pranga të riut që qëlloi shokun me pistoletë

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...