E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Etiketa

Gjykata

Vras*a e Klodjan Rashës/ Ish- efektivi i pakënaqur, ankimon vendimin në Apel

Ish-efektivi i “Shqiponjave” Nevaldo Hajdaraj, i dënuar për "vrasje me dashje" të 25-vjeçarit Klodjan Rasha, ka ankimuar vendimin e Shkallës së Parë në Gjykatën...

Shkarkimi, KPA lë në fuqi vendimin gjyqtarin e Krimeve të Rënda

Kolegji i Posaçem i Apelimit (KPA), ka lënë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, për shkarkimin nga detyra të gjyqtarit të...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Prishtinë/ Gjykata lë në burg këngëtaren Fjolla Morina. Ja sa do qëndrojë

Fjolla Morina do të qëndrojë në paraburgim për 40 ditë deri në përfundim të hetimeve nga ana e prokurorisë. Dy ditë pas arrestimit në...

Florida, gjykata jep vendimin e parë me burg për sulmin ndaj Kapitolit

Një gjykatës federal të hënën dha një dënim me tetë muaj burg për banorin e Floridas, Paul Hodgkins, për rolin e tij në sulmin...

Dhunojnë gjyqtarin brenda gjykatës, pranga tre vëllezërve

Godasin një gjyqtar brenda ambienteve të gjykatës, prangosen tre vëllezër. Policia e Vlorës ka bërë të ditur se tre vëllezër me mbiemër Myslimi, banues...

Nën hetim për shpërdorim detyre, Gjykata merr vendimin për kreun e IMT Tiranë

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “detyrim për paraqitje” kreun e IMT Bashkia Tiranë, Mariglen Qaton. Ai është nën hetim nga Prokuroria për akuzën...

Gjykata e Lartë e BE-së lë hapësirë ​​për ndalimin e shamisë nga punëdhënësit

Gjykata Evropiane e Drejtësisë (CJEU), në një vendim të enjten, la derën e hapur për punëdhënësit e BE-së që të vendosë ndalimin e shamisë...

I dënuar tre herë nga gjykata, por mban postin e drejtorit në bashki

Drejtori i shërbimeve publike në bashkinë Kukës, Xhevdet Sopaj, i dënuar tre herë nga gjykata për vepra të ndryshme penale, mban postin e funksionarit...

Dosja e bujshme/ Merr fund saga e Avdylajve, vendimi për 17 anëtarët e grupit

Gjykata e Posaçme e Apelit kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar ka dhënë vendimin për grupin Avdylaj, duke lënë në fuqi dënimet e dhëna...

Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...