E premte, 23 Tetor, 2020
22 C
Tirana

“Mos u shit si ekspert”, Brataj i kthehet ashpër mjekut Erion Dasho

Më të lexuarat

Ilona Staller, pornostarja që u zgjodh deputete në Itali (VIDEO)

E lindur në vitin 1951 në Hungari, Ilona u rrit nga nëna e saj dhe njerku i saj, një zyrtar i Ministrisë së Brendshme....

Meta te berberi/ Artan Hoxha i nxjerr foton: Garda e Republikës rrethon zonën

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka publikuar një foto të presidentit Meta i cili ndodhet tek berberi. Fotoja është shkrepur nga larg, dhe kjo për...

Turqia eksporton armë anti-dron në Shqipëri

Një kompani që vepron në qytetin Antalya të Turqisë, armët kundër dronëve të dizajnuar nga inxhinierët turq që i ka prodhuar për Forcat e...

Vdes vullnetari që iu injektua vaksina anti-covid e prodhuar nga AstraZeneca

Autoriteti shëndetësor brazilian Anvisa, tha të mërkurën se një vullnetar i cili mori pjesë në një provë klinike të vaksinës COVID-19 të zhvilluar nga...

Plas sherri në studion e ‘Top Channel’, konkurrentët largohen nga emisioni

Puntata e radhës në ‘Përputhen’ ka përfunduar me sherre dhe me largim nga studio të djemve dhe vajzave që kanë shkuar për të gjetur...

“Hetues amerikanë asistojnë në çështjet e SPAK dhe BKH”, flet Yuri Kim

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka shprehur edhe një herë mbështetjen e SHBA ndaj institucioneve të dala nga reforma në drejtësi. Ajo u shpreh se...

E akuzuan për vrasjen e Remzi Hoxhës, reagon ashpër Sali Berisha

Ish kryeministri, Sali Berisha i është përgjigjur akuzave të familjarëve të biznesmenit të njohur Remzi Hoxha. Ai ka hedhur poshtë akuzat se ka gisht...

Ja cila grupmoshë po infektohet më shumë me Covid-19

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, dr. Skënder Brataj, pohoi se virusi ka pësuar mutacion gjatë gjithë këtyre muajve, dhe tani shfaqet me simptoma të ndryshme...

“Muajt e ardhshëm do jenë të vështirë”, Mitsotakis: Nga e shtuna me kufizime

Jo vetëm Italia, por edhe Greqia vijon me shifra të frikshme të të infektuarve. Masa të tjera do të hyjnë në fuqi, duke kufizuar...

“Pas 10 ditësh del dhe nuk infekton të tjerët”/Epidemiologu jep lajmin e mirë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti, në një lidhje ‘Skype’ në ‘Wake Up’ në Top Channel, sqaroi udhëzimin më të fundit nga ekspertët e shëndetit, i cili...

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, i është kundërpërgjigjur një komenti të bërë nga eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho. Ky i fundit shkruan me ironi se Ministria dhe komiteti kanë dy rrugë; të bëjnë më shumë teste COVID për popullatën, ose të bëjnë testin e inteligjencës për vete.

Brataj shkruan në Facebook se Dasho është bërë pengesë dhe dezinformues, duke përmendur masat inteligjente. Brataj i drejtohet ekspertit Dasho, se ku e gjen të drejtën që të ofendojë kolegët e tij. Madje mjaft i revoltuar, ai i thotë që mos të hiqet si ekspert, pasi nuk është.

Statusi

Pergjigje JO(superekspertit) Erion Dasho!!

Ky JO(superekspert) qe ka per qellim te kritikoje ekspertet!

Pak minuta me pare i bera kete pergjigje statusit te mengjesit te tij, te cilin e fshiu! Referuar statusit te tij!

Per kete arsye po e postoj ne faqen time.

Po shyqyr ore doktor Erioni! Po qe nuk na kish shkuar mendja deri tani, ke par ti!? Sikur te kishe shkuar ne Frankfurt me pare do kishe sjell ide me te mira! Paske kaluar nga Robert Koch, paske gjetur shtamin asimptomatik, se testi i dyte te paska dal shume mire!!! Ne mjeket kemi mbetur ne Shqiperi me shtamin tone, me te parin test, me etiken profesionale dhe deontologjine, me ndjekjen e situates dhe ndjekjen e semundjes.

Do guxoje ne Gjermani te shkruaje per mjeket pa piken e etikes dhe deontologjise? Çfare do thuash ne fundin e kesaj epidemie-pandemie? Besoj se do vazhdosh te kerkosh rimbursimin e maskes!! Askush nuk ta ka kohen, nuk je ndihme e mjekesise shqipetare ne kete moment. Je bere pengese dhe dezinformues duke permendur masat inteligjente, ato qe ben OJQ jote qe nuk u pranuan, ato qe nuk te sollen €?

Lexo edhe :   Mjeku nga Kukësi humbi jetën nga koronavirusi, Brataj: Humba kolegun e mirë
Lexo edhe :   Brataj: Kur teshtijmë mund të nxjerrim deri në 1 milion spërkla

Prandaj je leshuar kaq eger ndaj kolegeve te tu mjek? Eksperteve? Komitetit? Me çfare te drejte ofendon koleget e tu? Pse te duket vetja me inteligjent se ne? Mos u shit per ekspertin qe nuk je! Me doktor Latifin nuk ke operuar, e ke shoqeruar! Nje zot e di kur ke vizituar pacientin e fundit, nese ke pare ndonjehere. Nese nuk ndihmon dot, leri te tjeret te punojne. Kap ndonje projekt te majme siç ben gjithmone e ki kurajon qytetare te respektosh rregullat, se ate profesionale nuk e ke pasur deri tani!!

P.s. Kjo eshte pergjigje nga telefoni!!

Pergjigje JO(superekspertit) Erion Dasho!!Ky JO(superekspert) qe ka per qellim te kritikoje ekspertet! Pak minuta me…

Publiée par Skender Brataj sur Dimanche 18 octobre 2020

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

U shoqërua në polici, lirohet ish-deputeti Eduart Ndocaj

Ish-deputeti, Eudart Ndocaj është lënë i lirë nga policia. Ndocaj u arrestua paraditen e sotme përpara shtëpisë së At Gjergj Fishtës në Lezhë, teksa pritej...

Rama nga shtëpia e Gjergj Fishtës: Dallimi mes asaj që kishim dhe që duam

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetin social, Facebook fotot e shtëpisë së rikonstruktuar të shkrimtarit të madh, Gjergj Fishta. Rama thekson se ashtu si...

Shqipëria, rekord në Europë për koncesionet e partneritetit publik privat (PPP)

Shqipëria shënon një rekord në Europë sa u përket angazhimeve jashtë bilancit të qeverisë, që ka marrë për koncesionet e formës së Partneritetit Publik-Privat...

Ende nuk dihet nëse aktakuza ndaj Thaçit, është konfirmuar apo hedhur poshtë

Dhomat e Specializuara në Hagë nuk e kanë njoftuar ende publikun nëse aktakuza për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, ndaj presidentit të Kosovës,...

Covid ‘pushton’ Shqipërinë: Dita e tretë rradhazi me mbi 300 raste të reja

Covid-19, duket se ka dalë jashtë kontrollit në vendin tonë. Për të tretën ditë rradhazi, janë regjistruar mbi 300 raste me koronavirus. Gjatë 24 orëve të...