E shtunë, 15 Gusht, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

saimir tahiri

Saimir Tahiri dhe Jaeld Çela dërgojnë vendimin për rekurs në Gjykatën e Lartë

Saimir Tahiri dhe Jaeld Çela kanë dërguar vendimin për rekurs në Gjykatën e Lartë kundër vendimit të Apelit. Rikujtojmë se Tahiri dhe Çela u dënuan...

Spiropali: Ndjej një keqardhje të madhe për Saimir Tahirin

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali përgjatë një interviste në “News24”, komentoi procesin gjyqësor ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Ajo u shpreh se...

Kthesë e fortë në procesin Tahiri, gazetari nxjerr prapaskenat e forta

Gazetari Elton Qyno është shprehur se gjyqi ndaj ish-ministrit Saimir Tahiri po zvarritet qëllimisht. I ftuar në studion e “Pa Protokoll”, Qyno tha se...

“Më vjen ndot dhe turp! Nuk e prisja, kjo është padrejtësi!”, shpërthen ish-ministri Tahiri

"Ju garantoj, nuk kam bërë asnjë faj”. Kështu u shpreh ish-ministri Tahiri, ndërsa çështja e tij u rikthye për gjykim. Në deklaratë për media,...

Zyrtare/ Merret vendimi i papritur për Saimir Tahirin

Sërish nuk ka një vendim për Saimir Tahirin. Gjykata e Apelit ka vendosur prishjen e vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë, dhe kthimin...

“Kështu e hanë të gjithë”, mesazhi i koduar i Tahirit dhe shtyrja e gjyqit

Pavarësisht se sot ishte parashikuar që të jepej vendimi, është shtyrë sërish seanca gjyqësore për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Seanca do të mbahet...

Sot jepet vendimi për ish-ministrin Tahiri

Gjykata e Posaçme e Apelit, pritet që të japë vendimin për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Seanca pritet të nisë në orën 09:30. Kujtojmë...

Shkarkohet gjyqtarja e Tahirit/ Trupa e paplotë një javë para shpalljes së vendimit

Një javë para vendimit për Saimir Tahirin dhe Jaeld Çelën, trupa gjyqësore mbetet e paplotë dhe vetëm me dy anëtare, pasi njëra prej tyre;...

Përfundon seanca ndaj Saimir Tahirit, ja kur merret vendimi

Sapo ka përfunduar seanca e sotme ndaj Saimir Tahirit. Vendimi i Gjykatës së Apelit për ish-ministrin e Brendshëm, Tahiri do të merret më 24 Qershor. “Ne...

“I afërmi i zyrtarit të policisë dhe kushëriri i Tahirit”, Berisha zbardh rrjetin

I ashtëquajturi qytetari digjital, ka denoncuar tek Berisha një rast trafikimi të lëndëve narkotike, ku të përfshirë janë personazhe të njohur. Në këtë trafik...

Të fundit

Vuçiç: Në Bruksel do të kërkojmë ndërprerje urgjente të punimeve pranë Deçanit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, njoftoi se Beogradi do të kërkojë "pezullim urgjent dhe të përhershëm të punimeve të ndërtimit në zonën e mbrojtur...

Clinton: Trump s’do ta lëshojë paqësisht Shtëpinë e Bardhë nëse i humb zgjedhjet

Hillary Clinton shprehet e shqetësuar se Donald Trump nuk do të largohet paqësisht nga posti, nëse humb në zgjedhjet e ardhshme. “Unë nuk dua t’i...

Radha kilometrike në Kakavijë, jehonë edhe në mediat italiane

Radhët kilometrike të krijuara ditët e fundit në Kakavijë, janë komentuar së fundmi edhe nga mediat italiane. Il fatto quotidiano shkruan se mbi 4000 vetura...

Situata në Kosovë vijon të jetë shqetësuese, del bilanci i 24 orëve të fundit

Situata në Kosovë, si pasojë e pandemisë vijon që të jetë shqetësuese! Autoritetet shëndetësore kanë bërë publik bilancin e 24 orëve të fundit, teksa konfirmohet...

Zvogëlohet radha e makinave në Kapshticë, pala greke nis punën me 4 sportele

Bëhet me dije se është zvogëluar radha e makinave në Kapshticë. Pala greke ka nisur të punojë me katër sportele duke përshpejtuar edhe procedurat, shkruan...