E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Tërmeti i fortë godet Shqipërinë, ja sa ballë

Një tërmet i fortë ka goditur pak çaste më parë vendin tonë. Në bazë të dhënave paraprake, epiqendra ka qenë në veri të vendit, por është ndjerë dhe në Tiranë.

Sipas EMSC, epiqendra ka qenë 2 km në veri të Koplikut, teksa tërmeti 4.7 ballë.

Thellësia e goditjes ka qenë 5 kilometër, duke bërë që lëkundjet të ndjehen shumë. Lëkundje tërmeti janë ndjerë në Tiranë, Lezhë dhe Shkodër.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...

VIDEO/Drogë, armë e vjedhje energjie, momenti i arrestimit të volejbollistit

Një volejbollist ka rënë në prangat e policisë, pasi është kapur me armë zjarri, municion luftarak dhe kokainë. Volejbollisti 26-vjeçar i identifikuar si Eraldo...

Debati në PD, Basha-Berisha na sjell edhe njëherë debatin për sovranitetin

Nga: Ben Andoni Në Shqipëri është e prerë dhe e menjëherë-pranueshme se nëse e thotë diçka apo e artikulon ambasadori i SHBA-së, atëherë deklarata ka...