E enjte, 21 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

Krimet e Renda

Kandidat për në SPAK/ KPA shkarkon Prokurorin e Krimeve të Rënda (Emri)

Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA), ka shkarkuar nga detyra Prokurorin e Krimeve të Rënda, Artan Martini. Shkak për shkarkimin e tij, ka qenë...

“Shkrihen Krimet e Rënda”, Kryeprokurori bën vizitën e fundit në institucion

Kryeprokurori Olsian Çela ka zhvilluar mëngjesin e sotëm një vizitë në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Kjo vizitë e tij vjen me rastin e...

“Digjet” nga Vetting-u Prokurori i Krimeve të Rënda

Një raport i Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar, DSIK, dhe mendimi i vëzhguesit të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, ONM, mbi figurën e...

Prokurorët e çështjeve të bujshme, përcaktohet shpërndarja e tyre në rrethe

Kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi, ka njoftuar sot se më datë 19 betohen tetë anëtarët e SPAK, Prokurorisë së Posaçme...

Zyrtarisht kryeprokuror, kush është Olsjan Çela i “dosjeve të nxehta”

Me 101 vota pro, Kuvendi i Shqipërisë ka votuar sot për Olsjan Çelën për detyrën e Kryeprokurorit, me një mandat 7-vjeçar dhe pa të...

“Një flluskë sapuni”/Gjykata merr vendimin për grupin “Bajri”, liron infermieren

Gjykata e Krimeve të Rënda ka caktuar sot masën e sigurisë “Arrest me burg” për Safet Bajrin, Ilir Bajrin, Behar Bajrin, Asmer Bilalin dhe...

Kejvina kërkesë Krimeve të Rënda: Hiqni sekuestron ndaj makinës dhe celularit

Modelja Kejvina Kthjella i është drejtuar me një kërkesë Gjykatës së Krimeve të Rënda. Ajo ka kërkuar heqjen e sekuestros së automjetit, celularit dhe llogarive...

Krimet e Rënda lënë Rrajën në burg, avokati: Nuk është i përfshirë në ngjarje

Në përfundim të seancës kundër Redjan Rrajës tek Krimet e Rënda, ka pasur një deklaratë dhe nga avokati i tij Besnik Çerekja. Ai shprehet...

Atentati në Shkozet, gjykata lë në burg Redjan Rrajën

Redjan Rraja ka mohuar përfshirjen e tij në atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoja, teksa ka dalë për masën e sigurisë në Gjykatën e Krimeve...

Tentoi të shtypë me makinë efektivët e policisë, Krimet e Rënda marrin vendimin për Petrit Dukin

Krimet e Rënda kanë caktuar masën "Arrest shtëpie" për Petrit Dukin, i arrestuar më 16 tetor, pasi çau me makinë kordonin e policisë në...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...