E martë, 21 Shtator, 2021
18.5 C
Tirana

“E futën në një bagazh makine”/ Avokati i njohur mbahet 9 orë peng, ja arsyeja

Gazetari Basir Çollaku, përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka denoncuar rastin e një avokati të njohur, i cili është marrë peng për mashtrim nga disa persona nga Fushë Kruja.

Emri i avokatit nuk bëhet ende i ditur, por, sipas Çollakut, ai ka administruar poste të rëndësishme në sistemin e drejtësisë, si dhe ka nëpër duar një çështje, në lidhje me një dosje të trafikut të drogës.

“E kanë futur në një bagazh makine dhe e kanë trajtuar me konsideratë pa dëmtime serioze në fytyrë, sjellje që solli plotësimin e disa kushteve të pengmarrësve të përkohshëm.

Ai është rikthyer në liri pas nëntë orësh. Për të fituar lirinë, avokati ka plotësuar disa ‘kushte’ të kontratës paraprake”, shkruan gazetari në Facebook.

Postimi i plotë:

Avokati i njohur..9 ore peng per llogari te trafikanteve te droges…

Nje avokat i njohur që leviz me shofer, i cili ka administruar poste të rendesishme ne sistemin e drejtesise, merret peng per mashtrim, nga disa persona nga Fushekruja. E kane futur ne nje bagazh makine dhe e kane trajtuar me konsiderate pa demtime serioze ne fytyre, sjellje qe solli plotesimin e disa kushteve te pengmarresve te perkoheshem. Ai eshte rikthyer ne liri pas nente oresh. Megjithese eshte e pamundur, ndoshta policia nuk ka mundur ta marre vesh ngjarjen e rende. Avokati ka neper duar nje çeshtje te rendesishme, ne nje dosje te trafikut te droges. Premtimi i pambajtur per njeriun qe eshte ne qeli nga Krimet e Renda, ka sjelle reagimin qe ka degraduar ne kete ngjarje. Per te rifituar lirine, avokati ka plotesuar disa “kushte” te kontrates paraprake…

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...