E premte, 22 Janar, 2021
12 C
Tirana

“Ndihem si kosovar”, trajneri Shaland: Në Kosovë familja është krenari

Kosova në drejtimin e Shaland ka arritur të tregojë një nivel të jashtëzakonshëm duke e mbyllur e para grupin e Ligës së Kombeve. Trajneri zviceran po arrin ti menaxhojë mjaft mirë talentet që ka në skuadër dhe po merr maksimumin nga ata.

Në një intervistë për “Cooperazione”, zvicerani është shprehur se pavarësisht çfarë kanë arritur tani fillojnë sfidat e vërteta të Kosovës, pasi kundërshtarët do të jenë më të fortë. Po ashtu ai është shprehur se ndjehet mjaft i respektua në Kosovë dhe se atë e ndalojnë në rrugë dhe e shohin si figurën e Jul Çezarit.

“Njerëzit sot më ndalojnë në rrugë dhe shohin te mua figurën e Julo Çezarit. Por ne deri tani kemi luajtur me kundërshtarë të niveli tonë. Tashmë na presin kundërshtarë shumë të vështirë. Nuk jam i frikësuar, por i ndërgjegjshëm. Kohë të vështira do të vijnë së shpejti ose pak kohë më vonë. Unë kur isha te Armenia më shkarkuan në aeroport pas humbjes. Kjo mund të ndodh edhe te Kosova.

Për një ndeshje në Prishtinë ne kemi marrë 200.000 kërkesa për bileta, ndërsa stadiumi nuk mban më shumë se 13.000. Nuk janë thjeshtë ndeshje futbolli këto në Kosovë. Në Kosovë familja është një institucion dhe ka shumë krenari.

Unë kam një grua dhe kam 40 vite i martuar me të, por edhe 4 fëmijë. Jam 67-vjeç dhe po ia dedikoj gjithë kohën dëshirave të mia. Gjithsesi, familja është më e rëndësishmja për mua. Ndihem pak si kosovar këtu”, ka thënë Shaland.

Lexo edhe :   “Po vdes, dua të dhuroj 985.000 euro”, ja si u mashtrua familja nga Mamurrasi
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në kërkim ndërkombëtar nga Belgjika, arrestohet 52-vjeçari nga Kosova në Morinë

Një 52-vjeçar nga Kosova është arrestuar në nga policia në Pikën e Kalimit Kufitar të Morinës. Shtetasi i identifikuar me inicialet, A.V.,  52 vjeç, banues...

Përplasen dy makina në aksin Elbasan-Peqin, 4 të plagosur (Foto)

Një aksidenti automobilistik ka ndodhur mesditëne  sotme në aksin rrugon Elbasan-Peqin, ku dy automjete tip ''Benz'' dhe ''Toyota.'' Si pasojë e përplasjes, janë plagosur 4...

Shqipëria i dëboi diplomatin, reagon ambasada ruse

Ambasada ruse në Tiranë ka reaguar për dëbimin e diplomatit të tyre nga Shqipëria pasi kishte shkelur rregullat anti-covid. Ky institucion shprehet i befasuar nga...

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...