E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

‘Furtunë’ në Policinë e Tiranës, priten shkarkime dhe në komisariate

Pas shkarkimit të drejtorit të Policisë së Tiranës, Kastriot Skënderaj, bëhet me dije se do të ketë shkarkime edhe në radhët e shefave të komisariateve, me motivacionin “mospërmbushje të detyrës në lartësinë e kërkuar”.

Sipas ‘MAPO’, sa i përket drejtorit të ri të Policisë së Tiranës, emrat e përfolur janë Edmond Rizaj, Gjovalin Loka dhe Ervin Hodaj.

Kujtojmë se, pak ditë më parë, ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj njoftoi largimin nga detyra të drejtorit të Policië së Tiranës, Kastriot Skënderaj duke e lidhur vendimin si pasojë të veprimeve të policisë te përplasja për shtëpinë pranë gjimnazit “Petro Nini Luarasi”, në kryeqytet.

Ndërkaq, nëpër media kanë qarkulluar lajme se Skënderaj është shkarkuar nga drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu të shtunën e kaluar, por vendimi është mbajtur i fshehtë, ndërsa sot është emëruar zv.drejtori i Policisë së kryeqytetit, Klodjan Bilushi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...