E premte, 7 Maj, 2021
23 C
Tirana

Etiketa

shkarkime

Risi dhe konfirmime, ja emrat e trajnerëve të ekipeve Kombëtare të moshave

Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur për emrat e trajnerëve të ekipeve Kombëtare të moshave. Zyra e Shtypit në FSHF bën me dije se...

Shkarkime në Dogana/ Ikin tre drejtorë, nga kush zëvendësohen

Së fundmi, në drejtoritë e doganave të Tiranës, Durrësit dhe Kapshticës, janë bërë një sërë shkarkimesh dhe emërimesh. Bëhet me dije se është larguar kreu...

Vazhdon “fshesa” në polici, Ardi Veliu shkarkon mbi 20 shefa komisariatesh

Policia e Shtetit ka vijuar me shkarkimet e disa drejtuesve të policisë në rang vendi. Mësohet se me urdhër të Ardi Veliut, më shumë...

Vijon ‘furtuna’ në diplomacinë shqiptare, zbardhen emrat e radhës

Ka shkuar në 19 numri i diplomatëve të shkarkuar, pas nismës së ndërmarrë nga ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent...

“Viktimat” e Gent Cakajt/Nga motra e Aleksandër Frangajt, vëllai i Arjan Çanit dhe vajza e Artur Zhejit

Pak muaj pasi ka marrë detyrën, Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, ka nisur një fushatë “spastrimi” në shërbimin tonë diplomatik. Sot pasi...

Sulmet ndaj Cakajt për diplomatët/Taulant Balla: 20 janë pak

Pas debatit të Gent Cakaj me deputeten demokrate Rudina Hajdari, kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, e ka mbështetur ministrin në detyrë...

Shkarkime te Doganat e Tatimet, ikin drejtueset. Ja kush i zëvendëson

Dy lëvizje të rëndësishme kanë ndodhur së fundmi në kabinetin qeveritar, ku janë shkarkuar sot nga detyra dy drejtuese të larta. Konkretisht, janë shkarkuar...

‘Furtunë’ në Policinë e Tiranës, priten shkarkime dhe në komisariate

Pas shkarkimit të drejtorit të Policisë së Tiranës, Kastriot Skënderaj, bëhet me dije se do të ketë shkarkime edhe në radhët e shefave të...

‘Ngacmim seksual’ dhe ‘shitje të librave me detyrim’, shkarkohen 3 pedagogë të Bujqësorit

Rektori i Universitetit Bujqësor, Bahri Musabelliu, mësohet se ka marrë vendimin për të shkarkuar nga detyra 3 pedagogë. Pedagogët janë shkarkuar me motivacionin për 'ngacmim...

Valë shkarkimesh në ARRSH për punonjësit si dhe drejtorin

Një valë e re shkarkimesh ka ndodhur tek ARRSH. Pas shkarkimit të drejtorit të Autoritetit Rrugor Shqiptar, Afrim Qëndro, më tej janë lajmëruar edhe...

Të fundit

Komisioni për shkarkimin e Metës/ 6 deputetë votuan kundër, 1 abstenoi (Emrat)

Ditën e sotme, Kuvendi miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Ndërkohë, 6 deputetë të...

Komisioni për shkarkimin e Metës/ Presidenca: Nuk do të njohim asnjë vendim

Ditën e sotme, Parlamenti miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Menjëherë pas këtij vendimi,...

SHBA: Fati i paktit bërthamor është në dorë të Iranit

Administrata e presidentit Joe Biden ka sinjalizuar se Irani nuk duhet të presë lëshime të tjera të mëdha nga Shtetet e Bashkuara ndërsa mes...

Artur Zheji: Rama dëshiron të eleminojë Metën e Berishën nga sfondi politik

I ftuar në emisionin ''Pika mbi i'' në ''News 24'', gazetari dhe analisti Artur Zheji foli mbi situatën politike në vend dhe shkarkimin e...

Nostalgji futbolli / Maldini rrëfen ofertat e refuzuara për Milanin e tij

"Juve më donte. Tek Chelsea më ftoi Vialli në 96-ën. Por unë preferova të qëndroj në Milano, për të dalë nga një vit katastrofik....