E enjte, 2 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

“Furtunë” në Vlorë, “kryeministri” shkarkon 30 punonjës të Ujësjellësit

Pas kritikave të forta që kryeministri Edi Rama bëri gjatë takimit me kryebashkiakët për ujësjellësin, janë shkarkuar 30 punonjës.

Shkarkimi i punonjësve të Ujësjellësit të Vlorës, ka ndodhur nga keqmenaxhimi. Vendimet në fjalë janë marrë nga drejtuesja e re e institucionit, Elona Hodaj, e cila ka nisur një riorganizim të punonjësve në pikat përkatëse në këtë qytet.

Kujtojmë këtu se Rama zhvilloi një takim me kryebashkiakët, për të diskutuar rreth analizës së performancës së sektorit ujësjellës-kanalizimeve, pas incidentit të rëndë të ndodhur në Krujë, ku u helmuan mbi 500 qytetarë nga uji.

Kreu i qeverisë, Edi Rama, tha se kampione për shpërdorimin e fondeve dhe keqmenaxhim është Bashkia e Vlorës, që ka regjistruar 78.9% humbje në këtë sektor, shifra më e madhe në radhët e Bashkive të tjera.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Do të të vras, mbys fare”, banori me skizofreni kërcënon fëmijët

Disa banorë në një lagje të Bashkisë Dimal, ose Urës Vajgurore, iu drejtuan emisionit “Stop” në Tv Klan për ndihmë, pasi fqinji i tyre...

“Si jemi gjallë pas xhirimeve në ato kushte”, Reshat Arbana nxjerr të pathënat

Reshat Arbana është pa dyshim një nga aktorët më të mëdhenj shqiptarë. Ka realizuar rreth 40 role, shumë syresh të paharrueshëm. Kur ishte fëmijë,...

1000 kurthe dhe teli me gjemba

Nga: Frrok Çupi Foltoret e këtij po duken e po zhduken ‘gëmushave’ në një marshim si iriqi. Sot ndodhet në Tropojë. 24 vjet më parë...

12 milionë gjermanë të pa vaksinuar/Spahn: Sistemi shëndetësor do mbingarkohet

Numri i njerëzve të pa vaksinuar në Gjermani është ende aq i madh, sa rrezikon të mbizotërojë sistemin shëndetësor të vendit. Ky paralajmërim ka...

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë, është një hap më afër. Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), ka rënë dakord të fillojë...