E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

komisariate

Ndryshojnë krerët e Komisariateve të Fierit dhe Mallakastrës

Krerët e Komisariateve të Fierit dhe Mallakastrës kanë ndryshuar. “Balkanweb” raporton se kryekomisari Ledio Ibrahimi që mbante detyrën e Shefit të Komisariatit Mallakastër, u...

‘Furtunë’ në Policinë e Tiranës, priten shkarkime dhe në komisariate

Pas shkarkimit të drejtorit të Policisë së Tiranës, Kastriot Skënderaj, bëhet me dije se do të ketë shkarkime edhe në radhët e shefave të...

(VIDEO) Policia që vret nëpër komisariate

28 vite pas rënies së diktaturës, policia sillet ende brutalisht me qytetarët. Ardian Kallmi dhe Enea Ftoj, janë viktimat e fundit të dhunës policore. Sipas...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...