E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

Kastriot Skënderaj

‘Furtunë’ në Policinë e Tiranës, priten shkarkime dhe në komisariate

Pas shkarkimit të drejtorit të Policisë së Tiranës, Kastriot Skënderaj, bëhet me dije se do të ketë shkarkime edhe në radhët e shefave të...

Incidenti te “Petro Nini”/Shkarkohet drejtori i Policisë së Tiranës, ja kush e zëvendëson

Kastriot Skënderaj është liruar sot nga detyra e drejtorit të Policisë së Tiranës. Vendimi është marrë nga Ardi Veliu, drejtor i Përgjithshëm i Policisë...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...