E diel, 16 Maj, 2021
22 C
Tirana

Etiketa

familja

Basha viziton familjen që ka kaluar Covid-in: Do keni mbështetje financiare

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka vizituar një çift të moshuarish në Tiranë, të cilët kanë kaluar COVID-in. Ata u shprehën se COVIDI-n e...

Humbi jetën nga zjarri në magazinë, Meta vizitë te familja e Arjan Salës

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka mbërritur në banesën e 32-vjeçarit, Arjan Sala, i cili humbi jetën në magazinën e qendrës tregtare ”Casa Italia”. Kreu...

Familje e fortë do të thotë individ i fortë – Charles J. Chaput

Nga: Charles J. Chaput, kryepeshkop në pension i Filadelfias Për të huazuar një thënie nga Katerina e Sienës, ‘nuk arrihet asgjë e madhe pa vuajtur’. Askush...

“Po vdes, dua të dhuroj 985.000 euro”, ja si u mashtrua familja nga Mamurrasi

Mbrëmjen e sotme në “Fiks Fare” është bërë një denoncim ku një famije nga Mamurrasi ka rënë pre e një mashtrimi. “Dua të dhuroj 985.000...

Meta tregon arsyet pse nuk ka shkuar ende për ngushëllim në familjen Rasha

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka shpjeguar arsyet nuk ka shkuar vizitojë familjen e Qazim Rasha, babait të Klodian Rashës nga policia. I...

Ministri i ri i Brendshëm, Bledi Çuçi viziton familjen e Klodian Rashës

Ministri i ri i Brendshëm Bledi Çuçi ndodhet në familjen e të ndjerit Klodian Rasha i cili u vra më 8 dhjetor nga efekti...

“Nuk e dija nëse do më pranonit”/ Detajet nga takimi i Ramës në familjen Rasha

Kryeministri Edi Rama ka vizituar pasditen e sotme familjen e të ndjerit Klodian Rasha, i cili u qëllua për vdekje nga efektivi i “Shqiponjave”,...

E rëndë/ Kryefamiljari i dehur, humb jetën në aksident nëna e tre fëmijëve

Mbrëmjen e djeshme pak pas mesnate, humbi jetën në një aksident një grua shqiptare në ishullin e Naxosit në Greqi. Prindërit dhe 3 fëmijët...

“Koronavirusi është një gënjeshtër”/ Organizuan një festë në familje, të gjithë infektohen

Një 43-vjeçar nga Teksasi, i cili besonte se pandemia e koronavirusit nuk është e vërtetë ka marrë në qafë të gjithë familjen e tij. Tony...

“Mbledh kanaçe për të ngrënë bukë”, rrëfimi rrëqethës i 8-vjeçarit nga Elbasani

Fshati Dërstil, në komunën e Gjinarit është një fshat plot me histori dhe trashëgimi të pasur. Por, për një familje koha ka ndalur, varfëria...

Të fundit

Napoli fiton pastër ndaj Fiorentinës, dhe nxjerr Juventusin jashtë Champions-it

Napoli ka arritur një fitore të vuajtur sot në javën e parafundit të Serisë A ndaj ekipit të Fiorentinës. Goli i parë erdhi në minutë...

Tiranë/ Motorristi godet kamionin tek Liqeni i thatë, dërgohet në spital

Tiranë/Informacion paraprak Në Unazë të Re, pranë Liqenit të thatë, mjeti motorr me drejtues shtetasin L. Dh., 23 vjeç ka goditur nga pas mjetin kamion...

Elbasan/ Basha: Elbasani tanimë njihet si kryeqyteti i krimit dhe jo i Normales

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha u shpreh Elbasani tanimë njihet si kryeqyteti i krimit. Basha ishte sot në Elbasan në vazhdën e një...

Peru/ Pandemia shkakton një krizë të re: Mungesa e hapësirës për varreza

Mungesa e opsioneve për varrimet e të vdekurve vjen ndërsa vendi po përjeton periudhën e tij më vdekjeprurëse të pandemisë. Më shumë se 64,300...

Daily Mail akuzon Dua Lipën për dy standarde gjatë pandemisë: Hipokrizi

Gazeta prestigjoze Daily Mail ka komentuar qëndrimet e këngëtares shqiptare me dy standarde. Ja se ç'shkruan Daily Mail në numrin e djeshëm për këngëtaren...