E martë, 7 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

familja

Princ Harry dhe Meghan Markle do të heqin dorë nga Familja Mbretërore

Princ Harry dhe gruaja e tij, Meghan Markle kanë habitur opinionin publik mbarë botëror, teksa kanë shprehur dëshirën për t’u tërhequr nga të qenurit...

Mallkimi i dinastisë Kennedy

Editoriali i Adeel Hassan, një prej reporterëve dhe editorialistëve më të njohur të gazetës prestigjioze The New York Times, lidhur me tragjedinë e dinastisë...

Ngjarje tronditëse/ Erdhi për festa në atdhe, zhduket pa gjurmë 15-vjeçarja

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kosovë për festat e fundvitit. Mësohet se një familje emigrantësh që jetonte në Austri ka përjetuar tragjedinë...

Ja ku e kaluan Rama dhe Veliaj natën e Vitit të Ri

Kryeministri Edi Rama së bashku me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj kanë vizituar mbrëmjen e 31 dhjetorit disa nga familjet e mbetura pa shtëpi...

Tullë pas tulle, si familja po rindërton jetën pas tërmetit 7.5 ballë

Në 28 shtator të një viti më parë, Ida ishte duke punuar; kur tërmeti tragjik dhe cunami goditën Indonezinë. Ajo ishte mësuar me tërmetet,...

Administratori i firmos refuzimin e ndërtimit të shtëpisë, familja jeton n’çadër

Tërmeti që ra në datën 1 qershor në qarkun e Korçës , la mbi 100 shtëpi të rrënuara, banorët e të cilave u detyruan...

Tritol banesës së familjes Kosiqi në Maqellarë, një vit më parë i vranë djalin

Një sasi tritoli shpërtheu këtë të premte në shtëpinë e Gazmir Kosiqit në fshatin Maqellarë të Dibrës. Mësohet se nga shpërthimi nuk ka pasur...

“Sakrifica e Kostandinit duhet të njihet”, familja e Katsifas letër Mitsotakis

Prindërit e Konstantinos Katsifas i kanë dërguar një letër kryeministrit grek, Kyriakos Mitsotakis, në lidhje me hetimet për vdekjen e djalit të tyre. Përmes kësaj...

Hoxha i premtoi se do linte gruan për të, 28-vjeçarja qëllon me armë zjarri

Një 28-vjeçare nga Mitrovica ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet se ka qëlluar me armë zjarri. Shkak dyshohet të ketë qenë një...

Berisha e quajti spiun të serbëve, Baton Haxhiu iu përgjigjet akuzave

Analisti Baton Haxhiu iu përgjigjet akuzave të ish-kryeministrit Sali Berisha, për të cilin shprehej se ka qenë spiunë i serbëve. Teksa ishte i ftuar këtë...

Të fundit

“Nuk jam monstra që më bën ajo të dukem”, Johnny Depp dhe Amber Heard përballen në gjyq

Ylli i Hollivudit Johnny Depp mohoi se ka dhunuar ish-gruan e tij Amber Heard, ndërsa tha të kundërtën se kishte qenë ajo e cila...

VIDEO/ Autobusi i shkollës bie në liqen, humbin jetën 21 nxënës

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në Kinë, teksa një autobus shkolle ka humbur kontrollin dhe ka rënë në liqen. Sipas Daily Mail, të...

A po shet toka Hashimi, ashtu siç e shiti detin Lulzimi

Nga Kreshnik Spahiu 8 vjet më parë në zyrat “KuqeZi” mbërriti Ambasadori amerikan Arvizu. Në takimin që u zhvillua me dyer të mbyllura dhe pa media,...

Si të largoni kilogramët e tepërt nga zona e belit

S’ka më: Nesër do filloj të bëj ushtrime apo nesër filloj dietën! Bëni mirë që pikërisht ditën e sotme, të filloni të ndërmerrni masat e...

Çeki/ Përplasen dy trena, shënohen të paktën 3 viktima

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në Republikën Çeke, ku dy trena pasagjerësh janë përplasur me njëri-tjetrin. Sipas mediave të huaja, deri...