E diel, 1 Gusht, 2021
40.5 C
Tirana

Etiketa

peng

”Nuk kam shpëtuar”/ Hoxha: Edhe mua më kanë marrë peng

Gazetari i njohur investigativ, Artan Hoxha deklaroi se është marrë peng në vitin 1997. Deklarata e Hoxhës, u bë mbrëmjen e sotme në emisionin...

Shqipëria mbetet peng i së kaluarës së vet komuniste

Altin Gjeta Dështimi i Shqipërisë për t’u shkëputur rrënjësisht nga diktatura e saj brutale komuniste ka shtrembëruar kujtesën për të kaluarën dhe ka dëmtuar tranzicionin...

Thuaji popullit që je peng/ Deklarata e Metës nuk i drejtohej Bashës por Ramës

Presidenti i Republikës, Ilir Meta gjatë konferencës për shtyp me gazetarët, foli me tone të ashpra ndaj kreut të PD, Lulzim Basha pasi ky...

Shpëtimi i të miturit që mbahej peng nga babai në Mirditë/ Reagon Lleshaj

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka komentuar operacionin e zhvilluar sot, ku një fëmijë i cili mbahej peng prej 18 muajsh në mal është...

Dështimi spektakolar i Ilir Metës për të marë peng drejtësinë

Nga Alfred Peza Ajo që ndodhi në 24 orët e fundit në skenën politike të Tiranës, është e denjë për skenarin e një filmi të...

Aktorja e njohur tregon pengun e madh të Gëzim Krujës

Ditën e sotme u nda nga jeta mjeshtri i madh i humorit Gëzim Kruja. Mikesha e tij, njëkohësisht aktore e njohur shqiptare, Drande Xhaj, është...

Rama: Ja sesi koronavirusi merr peng qelizat tona

Kryeministri Edi Rama së fundmi ka publikuar në rrjetin social Facebook disa foto të cilat përmbajnë informacione bazike rreth koronavirusit, i cili është shndërruar...

“Jeni pengje të korrupsionit”, pas deklaratës së Dhomës Amerikane reagon Basha

Menjëherë pas deklaratave të Dhomës Amerikane të Tregtisë, të cilët vunë në dukje se korrupsioni po pengon investimet e huaja, ka reaguar kreu i...

Pengmarrja në Kamëz/ Bie pista e një sherri të çastit, ja çfarë dyshon policia

Detaje të tjera dalin në dritë në lidhje me pengmarrjen e shtetasit Jak Prenga në Kamëz disa ditë më parë. Mësohet se është hedhur poshtë...

“Nuk i kishte kthyer borxhin”, zbardhen detaje tjera nga pengmarrja në Kamëz

Pas më shumë se 24 orësh nga rrëmbimi i një personi në Kamëz, ende nuk janë identifikuar autorët e grabitjes. Deri më tani dyshohet se...

Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...