E enjte, 5 Gusht, 2021
24.5 C
Tirana

Rama: Ja sesi koronavirusi merr peng qelizat tona

Kryeministri Edi Rama së fundmi ka publikuar në rrjetin social Facebook disa foto të cilat përmbajnë informacione bazike rreth koronavirusit, i cili është shndërruar në një krizë globale.

Më herët, Rama ka udhëzuar qytetarët që të qëndrojnë në shtëpi dhe të shmangin lëvizjet e panevojshme si edhe të mos përfshihen nga paniku.

Kujtojmë se në vendin tonë aktualisht 22 persona rezultojnë të infektuar me COVID-19 dhe fatkeqësisht një person ka ndërruar jetë ditën e djeshme pasi nuk arriti që të luftonte dot simptomat e rënda.

Në rang global, deri më tani koronavirusi ka marrë 4,754 jetë njerëzish.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Situatë alarmante nga zjarret në Shqipëri

Prej disa ditësh Shqipëria ndodhet e përfshirë nga zjarret, pothuajse në të gjithë territorin e saj. Sipas të dhënave zyrtare nga Agjencia e Emergjencave...

I nxorrën fytit qumështin e dhisë së Karaburunit, kishte shijen e zjarrit

Nga: Lorenc Vangjeli Eqrem bej Vlora ka një përshkrim të jashtëzakonshëm të qelizës njerëzore shqiptare në librin e tij “Kujtime 1885 – 1925”. Evropianoperëndimori fisnik...

Moti bën kthesën e madhe, nesër priten reshje shiu

Nga nesër, gradualisht mbi vendin tonë pritet depërtimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme, të lagështa dhe më të freskëta me origjinë veriperëndimore. Moti...

Sa na kushton një zjarrvënie!

Nga: Dritan Hila Canadair, Viking, Bombardier jane emrat qe njihen avionët e shuarjes së zjarreve. Kushtojnë nga 35-65 milionë dollarë për njësi. Po kaq kushton...

Ekstradohet nga Greqia ish-anëtari i bandës së Cerrikut

Një ish-anëtar i Bandës së Cerrikut është ekstraduar nga Greqia. Nga Zyra Qendrore Interpol Tirana është kryer ekstradimi i shtetasit Bashkim Buzani, 50-vjeç. Ky...