E martë, 29 Shtator, 2020
17 C
Tirana

Etiketa

Zani Çaushi

Kërkoi lirimin me kusht, Zani Çaushi merr vendimin e papritur

Ish-kreu i Bandës së Vlorës, Myrteza Çaushi, është paraqitur sot përpara Gjykatës së Korçës për të kërkuar lirimin me kusht. Zani Çaushi duket se ka...

A do të lirohet Zani Çaushi? Artan Hoxha zbardh prapaskenat

Zani Çaushi, kreu i një prej bandave të Vlorës gjatë trazirave të vitit 1997, kërkon lirinë me kusht. Kërkesa po shqyrtohet në Gjykatën e...

Gjyqi ndaj Zani Çaushit, Prokuroria e Korçës kundër lirimit për të fortin e Vlorës

Ish-kreu i bandës së Vlorës, Zani Çaushi, ka kërkuar lirimin me kusht. Ai po vuan dënimin në burgun e Drenovës dhe është dënuar me...

“Nuk është i rehabilituar”, Burgjet kundërshtojnë lirimin e kapobandës së Vlorës

Ish-kreu i bandës së “Çoles”, Myrteza Çaushi ose i njohur ndryshe si Zani Çaushi, kërkon lirinë nga burgu. Por Drejtoria e Burgjeve kundërshton lirimin e...

Tmerri i “Çoles” drejt lirimit, i martuar në burg me kushërirën e krahut të tij të djathtë

Ish-kreu i bandës së “Çoles”, Myrteza Çaushi ose i njohur ndryshe si Zani, më herët ka kërkuar lirimin e tij me kusht. Edhe pse...

Pas Zani Çaushit, kërkon lirinë edhe ish-rivali i tij “Gaxhai”

Pas Myrteza Çaushit, edhe kundërshtari i tij Gazmend Brakaj ka kërkuar lirimin me kusht. I njohur ndryshe me pseudonimin “Gaxhai”, Brakaj është i dënuar me burgim...

Ish- kreu i bandës së Vlorës, Zani Çaushi kërkon lirim me kusht

Ish- kreu i bandës së Vlorës, Myrteza Çaushi, i njohur ndryshe se Zani Çaushi ka kërkuar lirimin me kusht. Çaushi, i cili aktualisht vuan dënimin...

(Video) Zani Çaushi, heroi apo turpi i vlonjatëve?

Myrteza (Zani) Çaushi, ka qenë një nga kapobandat që veproi në qytetin e Vlorës gjatë vitit 1997. Banda e Çoles e drejtuar prej tij...

Të fundit

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Aksident në Durrës/ Njëra prej makinave përfundon në lumë, 3 të plagosur

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Sukth të Durrësit, teksa tre persona kanë mbetur të plagosur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:30, teksa...

Dënohet me 4 vjet burg ish-ministrja e Brendshme e Maqedonisë së Veriut

Ish-ministrja e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut, Gordana Jankullovska, të hënën në mbrëmje është dërguar në burg për vuajtjen e dënimit prej...

Moti i keq në Greqi, zhduken 3 persona në ishullin Mitilini

Tre persona rezultojnë të zhdukur në Greqi, pas përmbysjes së një varke peshkimi në ishullin e Mitilinit. Varka në të cilën ata ndodheshin, u përmbys...

Pandemia, 14 lojtarë dhe anëtarë të stafit të Genoa-s pozitivë me C*VID-19

14 lojtarë dhe anëtarë të klubit të Xhenovas kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Fillimisht u shfaq pozitiv portieri Perin dhe Schone por tashmë mediat italiane...