E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

Pas Zani Çaushit, kërkon lirinë edhe ish-rivali i tij “Gaxhai”

Pas Myrteza Çaushit, edhe kundërshtari i tij Gazmend Brakaj ka kërkuar lirimin me kusht.

I njohur ndryshe me pseudonimin “Gaxhai”, Brakaj është i dënuar me burgim të përjetshëm dhe vuan dënimin në burgun e Peqinit.

Ai ka dy dënime me burg përjetë. I pari i është dhënë për vrasjen e Ilir Pajës dhe Arben Xhungës, dy shokëve të Lulzim Berishës në Durrës.

Ndërsa dënimi i dytë me burg përjetë i është dhënë për vrasjen e Bashkim Dules, Sadik Kurtit, Avdul Bajramit, Dhimitraq Mishkas, Zini Harunit, Robert Myftarit, dhe policit Viron Rrapaj.

Kërkesa e Brakajt është depozituar më 6 mars të vitit 2020, por është rrëzuar nga Gjykata e Elbasanit më datë 8 korrik 2020.

Gjyqtarja Miranda Çekrezi vendosi që ta pushojë këtë gjykim, pasi vetë avokati mbrojtës i ‘Gaxhait’ nuk u paraqit në sallë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...