E enjte, 17 Shtator, 2020
21 C
Tirana

Tmerri i “Çoles” drejt lirimit, i martuar në burg me kushërirën e krahut të tij të djathtë

Më të lexuarat

VIDEO/ Shpërthimi në qendër të Tiranës, dyshohet për viktima

Publikohen pamje të reja nga ngjarja e rëndë që u regjistrua sot në kryeqytet, ku një makine iu vendos tritol. Bëhet me dije se ngjarja...

Kush është Evis Kushi, ministrja e re e Arsimit që do të zëvendësojë Shahinin

Evis Kushi është prezantuar ditën e sotme nga kryeministri Edi Rama, si ministrja e re e Arsimit në vend. Deputetja e PS-së në Elbasan do...

Publikohet bilanci/ Si paraqitet situata nga pandemia në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 3 viktima nga koronavirusi në vend. Betejën me COVID-19 e kanë...

FOTO/ I vendoset tritol një automjeti në kryeqytet

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në Tiranë, teksa një makine i është vendosur tritol. Ngjarja në fjalë është regjistruar në zonën...

Skandali me plagjiaturat/ Ministrja e re e Arsimit, bashkautore me artikull shkencor 70% të kopjuar

Rama i ka dhënë lamtumirën ministres së Arsimit, Besa Shahini. Duket se sesioni i ri parlamentar dhe politik, i ka hapur rrugë ndryshimeve në...

Mina me telekomandë në qendër të Tiranës/Preng Gjini jetonte i fshehur, makinën e kishte të kushëririt

Shënjestra e atentatit të ndodhur dje në Tiranë, Preng Gjini, ka kaluar gjendjen e rrezikut për jetën dhe ndodhet në Spitalin e Traumës ku...

“Kokë më kokë me Mitsotakis”/ Rama bën tjetër lëvizje të rëndësishme, ja çfarë do të ndodhë në orën 21:00

Kryeministri Edi Rama, do të zhvillojë një darkë punë me homologun e tij grek, Kyriakos Mitsotakis, sot në orën 21:00. Sipas mediave greke, kreu i...

Rama prezanton ministren e re të Arsimit: Keqardhje për ikjen e Shahinit

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot ministren e re të Arsimit në vend. Gjatë një takimi me ministren në largim Besa Shahini, Rama shprehu keqardhjen...

Dalin pamjet e 51-vjeçarit pas atentatit, drejtori i spitalit të Traumës: Ka plagë të shumta në gjymtyrë

Shënjestra e atentatit të sotëm, Preng Gjini, aktualisht ndodhet në sallën e operacionit ku po i nënshtrohet një ndërhyrjeje kirurgjikale. Drejtori i Spitalit të Traumës,...

‘Paskam qenë aq gabim sa s’ka!’/ I zuri vendin Besa Shahinit, Evis Kushi flet pas marrjes së postit

Një ditë më parë, kreu i qeverisë i dorëzoi deputetes së PS, Evis Kushit, postin e ministres së Arsimit, një detyrë që e ka...

Ish-kreu i bandës së “Çoles”, Myrteza Çaushi ose i njohur ndryshe si Zani, më herët ka kërkuar lirimin e tij me kusht. Edhe pse i dënuar me burg përjetë, Çaushi kërkon që Gjykata e Korçës të ndryshojë vendimin e marrë ndaj tij. Zani Çaushi, më 17 korrik do të paraqesë provat para gjyqtarit Seljadin Pysqili, që ende nuk ka marrë një vendim. Çaushi përmes avokatit të tij mbrojtës, pretendon se ka kryer 25 vite dënim ose ndryshe 3/4 e dënimit dhe ka pasur sjellje të mirë në burg, ndaj kërkon lirimin me kusht.

Kapobanda i lagjes Çole në Vlorë, është dënuar për një sërë ngjarjesh të rënda kriminale të viteve ’97. Gjatë kohës kur vuante dënimin në burgun e Burrelit, ai u martua dhe u bë babai i një djali.

Lexo edhe :   "Mund të futesha në burg, më kanë hequr nga festivali se kisha veshur...”, Robert Aliaj rrëfen të pathënat

Në një intervistë në News 24, gazetarja Klodiana Lala tha se në fakt Çaushi është martuar prej disa vitesh, me kushërirën e krahut të tij të djathtë Afrim Rami, i njohur ndryshe si Luçiano. Ky i fundit i vrarë disa vite më parë.

Zani është martuar në burgun e Burrelit, pas disa vitesh njohjeje me Arianën. Në një ceremoni private martesore, ka qenë i pranishëm drejtori i burgut, nëna dhe vëllai i Arianës si dhe përfaqësuesit e gjendjes civile. Në fund të shtatorit 2010 erdhi në jetë fëmija tyre i parë që ishte një djalë. Aktualisht Zani Çaushi vuan dënimin në burgun e Drenovës.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rilindje për ditëlindje

Nga Mero Baze Po prisja tia uronte dhe Ilir Meta ditëlindjen Fatos Nanos, që të kompletonte sjelljet e tij të kohëve të fundit, që nuk...

Grupet anarkiste të lidhura me trazirat në 4 qytete amerikane

UASHINGTON - Grupet anti-qeveritare të ekstremit të djathtë në Amerikë, si Boogaloo Boys, kanë përdorur prej kohësh një mori taktikash dhe platformash për të...

Drejtori i CDC-së: Maska siguron mbrojtje më të mirë kundër virusit, sesa një vaksinë

Drejtori i Qendrës për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve të SHBA-së, Robert Redfield, është shprehur se vendosja e një maske në fytyrë mund të...

Mustafa paralajmëron: Nëse AAK kushtëzon koalicionin me Presidentin, shkojmë në zgjedhje

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, shprehet se presidenti nuk mund të zgjidhet pa u konsultuar me partitë opozitare, PDK-në dhe VV-në. Mustafa tha për EuroNews...

Kreshnik Spahiu: Nuk ishte Turqia ajo që rrëzoi marrëveshjen e 2009

Kreshnik Spahiu ka deklaruar se në rrëzimin e marrëveshjes së Detit në 2009 nga Gjykata Kushtetuese, nuk ka ndikuar Turqia, por SHBA. Në një lidhje...