E premte, 7 Maj, 2021
16 C
Tirana

Etiketa

ndihma

Shqiptarët në izolim/ Hajdari: Po përgatisim 8000 pako të tjera ushqimore

“Fundjavë Ndryshe” iu është gjendur pranë shqiptarëve në këto ditë izolimi që për hir të së vërtetës ngjasojnë me një periudhë lufte. Koronavirusi prej javësh...

Maska nga Pekini, para nga Brukseli/ COVID-19 vë në lëvizje botën për të mbështetur Italinë

E ndihmojnë të gjithë Italinë, përveç Evropës? Jo: Kina, Rusia, Kuba dhe Vietnami dërgojnë maska mbrojtëse, BE-ja përgatit paketën më të madhe të ndihmës...

“Të ndihmojmë më shumë veten”, Meta zbulon ndihmën nga SHBA

Presidenti Meta ka rrëfyer disa detaje në lidhje me takimin e mbajtur me ambasadoren e SHBA-ve, Yuri Kim. Duke e cilësuar si një takim normal,...

Shqiptarët në vetëizolim/ “Fundjavë Ndryshe” troket derë më derë për t’i ndihmuar

Vijës së parë të luftës kundër koronavirusit ka vendosur që t’i bashkohet edhe Fondacioni “Fundjavë Ndryshe”. Stafi i fondacionit të njohur, me në krye Themeluesin...

“100 milionë për Shqipërinë dhe vendet e prekura nga koronavirusi”/Reagon Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas njoftimit të ambasadores Yuri Kim, se SHBA do të ofrojë 100 milionë dollarë për Shqipërinë...

Shqipëria në vetëizolim/“Fundjavë Ndryshe” iu gjendet afër njerëzve në nevojë

Shqipëria ndodhet në një situatë të vështirë prej ditësh tashmë, teksa shumica e popullsisë është vetëizoluar në shtëpitë e tyre, për shkak të përhapjes...

“Paçi uratën, Zoti ju ndihmoftë”, shpërndahen ushqime derë më derë (VIDEO)

Reagimi i shpejtë nuk është shenjë paniku, por shenjë mençurie! Nëse ne të gjithë i mbajmë këto masa, do të mbrojmë Shqipërinë nga përhapja...

“Bashkë për të mbështetur ata në nevojë”, Ministria e Mbrojtjes bashkëpunon me “Fundjavë Ndryshe”

Kryeministri Edi Rama njoftoi ditën e djeshme nisjen e operacionit të madh kombëtar për shpërndarjen e ndihmave për personat në nevojë. Rama ka shpërndarë në...

“Durim dhe besim”/Rama njofton nisjen e operacionit të madh kombëtar

Kryeministri Edi Rama bën me dije se ka nisur sot shpërndarja e ndihmave për personat e prekur nga tërmeti. Ai ka theksuar se këto ndihma...

Shqiptarët, miq në kohë të vështira! ‘Fundjavë Ndryshe’ pranë refugjatëve

Një tjetër nismë e ndërmarrë nga "Fundjavë Ndryshe", ka dhënë frytet e para të gëzimit për refugjatët, të cilët kanë ardhur në Shqipëri. Vetëm të...

Të fundit

Amnesty International i rikthen Navalnit statusin e “të burgosurit politik”

Amnesty International të premten i kërkoi falje kritikut të burgosur të Kremlinit, Alexei Navalny për heqjen e statusit të tij si "i burgosur i ndërgjegjes" dhe...

Milani gjen trajnerin e ri, ja kush projektohet në vendin e Piolit

Te Milani mund të ketë një tjetër ndryshim në pankinë pas atij të tetorit të vitit 2019, kur u largua Marko Xhampaolo. Tani radhën mund...

Dosjet/ Ja si CIA i përdorte pëllumbat si spiunë gjatë Luftës së Ftohtë

Dokumentet e de-klasifikuara vitet e fundit të Agjencisë Qendrore të Inteligjencës në SHBA (CIA), tregojnë përdorimin e pëllumbave-spiunë gjatë Luftës së Ftohtë. Në fakt,...

Salianji: Ata që ka Rama sot në lista, i janë lutur Bashës për të qenë në PD

Kandidati fitues për deputet në Korçë nga Partia Demokratika, Ervin Salianji i ka dalë në mbrojtje kryedemokratit Lulzim Basha, teksa theksoi se ai ka...

A bëhen njerëzit më fetarë në kohë krizash?

Nga: Danielle Tumminio Hansen “The Conversation” Feja e organizuar ka qenë në rënie për dekada me radhë në Shtetet e Bashkuara. Por gjatë pandemisë së...