E shtunë, 8 Maj, 2021
12 C
Tirana

Etiketa

ndihma

Ambasadori kinez: Nesër vijnë në Shqipëri 3 ton ndihma mjekësore

Ambasadori i Kinës në Tiranë, Zhou Ding është shprehur se nesër në Shqipëri do të vijnë nga Kina 3 ton ndihma mjekësore. Në një intervistë...

“Numri i pacientëve në rënie”/ Di Maio falenderon vendet që i erdhën në ndihmë Italisë

Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio ka falenderuar edhe një herë të gjitha vendet, që i kanë ardhur në ndihmë Italisë në...

VIDEO/ Lombardia falënderon vendet që i erdhën në ndihmë, mes tyre edhe Shqipëria

Rajoni i Lombardisë është vendi më i prekur nga koronavirusi në Itali, duke shënuar me mijëra viktima. Shumë vende nga Evropa dhe jo vetëm i...

1.2 mln $ për Shqipërinë/ Ambasada e SHBA tregon se për çfarë do të shkojnë fondet

Departamenti Amerikan i Shtetit publikoi sot një listë me vendet që do të marrin ndihma nga SHBA, ku mes tyre ishte edhe Shqipëria, e...

“Rama gënjen”/ Vokshi: Vetëm 4 mijë familje kanë marrë ndihma

Ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi ka akuzuar qeverinë se i ka braktisur qytetarët, në këto situatë krize të krijuar nga pandemia e koronavirusit. Përmes një...

Numëron mijëra viktima nga koronavirusi, Turqia i vjen në ndihmë Britanisë

Ditën e sotme është nisur nga Turqia avioni me artikuj mjekësor, i cili ka si destinacion përfundimtar Britaninë e Madhe. Mësohet se Turqia i ka...

“Miku i mirë njihet në ditë të vështira”, SHBA sjell ndihma për të luftuar koronavirusin

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu bën me dije se Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë sjellë ndihma në Shqipëri, për të...

Ndihma financiare për bizneset e vogla, refuzohen 42% e aplikimeve të verifikuara

Drejtoria e Tatimeve ka dhënë informacion lidhur me ecurinë e deritanishme të aplikimeve për ndihmë financiare, për përfitimin e pagës minimale prej 26 mijë...

“Fundjavë Ndryshe” shpërndan 45 ton ndihma/ Arbër Hajdari: Do ta kalojmë bashkë këtë situatë

Prej rreth 1 muaji tashmë Shqipëria ndodhet nën izolim, si masë paraprake për të frenuar përhapjen e mëtejshme të koronavirusit. Masat e shumta por të...

Misioni i “Fundjavë Ndryshe” vazhdon/Arbër Hajdari-qytetarëve: Do vijmë derë më derë

Prej më shumë se 3 javësh, Shqipëria është futur në izolim të plotë për shkak të përhapjes së koronavirusit. Masat e shumta kufizuese ia kanë...

Të fundit

Amnesty International i rikthen Navalnit statusin e “të burgosurit politik”

Amnesty International të premten i kërkoi falje kritikut të burgosur të Kremlinit, Alexei Navalny për heqjen e statusit të tij si "i burgosur i ndërgjegjes" dhe...

Milani gjen trajnerin e ri, ja kush projektohet në vendin e Piolit

Te Milani mund të ketë një tjetër ndryshim në pankinë pas atij të tetorit të vitit 2019, kur u largua Marko Xhampaolo. Tani radhën mund...

Dosjet/ Ja si CIA i përdorte pëllumbat si spiunë gjatë Luftës së Ftohtë

Dokumentet e de-klasifikuara vitet e fundit të Agjencisë Qendrore të Inteligjencës në SHBA (CIA), tregojnë përdorimin e pëllumbave-spiunë gjatë Luftës së Ftohtë. Në fakt,...

Salianji: Ata që ka Rama sot në lista, i janë lutur Bashës për të qenë në PD

Kandidati fitues për deputet në Korçë nga Partia Demokratika, Ervin Salianji i ka dalë në mbrojtje kryedemokratit Lulzim Basha, teksa theksoi se ai ka...

A bëhen njerëzit më fetarë në kohë krizash?

Nga: Danielle Tumminio Hansen “The Conversation” Feja e organizuar ka qenë në rënie për dekada me radhë në Shtetet e Bashkuara. Por gjatë pandemisë së...