E shtunë, 8 Maj, 2021
12 C
Tirana

Etiketa

ndihma

Ndihma ekonomike, Duma: Qeveria abuzon me bukën e gojës dhe ilaçet

Demokratët shprehen se qeveria ka dhënë një përgjigje të cunguar dhe jashtë afatit ligjor për sistemin e pikëve mbi bazën e të cilës vendos...

Ndihma ekonomike/Basha: Rama po përdor metoda naziste për spastrimin e shqiptarëve

Kryetari i Partisë Demokratrike, Lulzim Basha tha se kryeministri Edi Rama është duke përdor metoda naziste për spastrimin e shqiptarëve. Në një prononcim për...

Hajdutë pulash/Situata del jashtë kontrollit, kërkohet ndihma e policisë

Një kamion që po transporton qindra pula pësoi aksident në një autostradë në Australi. Siç mund ta shihni në këto pamje, pulat përfunduan në...

Greqia solidare me Shqipërinë, “konfliktet” shtyhen për më tej

Shteti i Greqisë i është përgjigjur pozitivisht kërkesave për ndihmë nga Shqipëria, për shkak të gjendjes së vështirë të reshjeve të shiut dhe përmbytjeve...

Pagat/ Rama jep lajmin e mirë për mjekët e infermirët. Rritet ndihma ekonomike (Video)

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën sot me lajmin e mirë për mbështetjen që i jepet shëndetësisë përmes buxhetit të vitit të ardhshëm. “MIRËMËNGJES dhe...

Shkëlzen Berisha ironi me patentat e Tahirit: I duhet ndihma e Jolezës

Pasi policia konfirmoi lajmin që një biznesmen është arrestuar dhe na makinën e tij janë gjetur dhe dy patenta me emrin e ish-ministrit të...

Të verbërve iu rritet ndihma ekonomike, por paratë shtesë s’i marrin kurrë

Emisioni BOOM denoncoi mbrëmjen e sotme mosshlyerjen e detyrimeve të prapambetura për personat e verbër për periudhën 2005-2010, si rezultat i indeksimit të gabuar...

Të fundit

Amnesty International i rikthen Navalnit statusin e “të burgosurit politik”

Amnesty International të premten i kërkoi falje kritikut të burgosur të Kremlinit, Alexei Navalny për heqjen e statusit të tij si "i burgosur i ndërgjegjes" dhe...

Milani gjen trajnerin e ri, ja kush projektohet në vendin e Piolit

Te Milani mund të ketë një tjetër ndryshim në pankinë pas atij të tetorit të vitit 2019, kur u largua Marko Xhampaolo. Tani radhën mund...

Dosjet/ Ja si CIA i përdorte pëllumbat si spiunë gjatë Luftës së Ftohtë

Dokumentet e de-klasifikuara vitet e fundit të Agjencisë Qendrore të Inteligjencës në SHBA (CIA), tregojnë përdorimin e pëllumbave-spiunë gjatë Luftës së Ftohtë. Në fakt,...

Salianji: Ata që ka Rama sot në lista, i janë lutur Bashës për të qenë në PD

Kandidati fitues për deputet në Korçë nga Partia Demokratika, Ervin Salianji i ka dalë në mbrojtje kryedemokratit Lulzim Basha, teksa theksoi se ai ka...

A bëhen njerëzit më fetarë në kohë krizash?

Nga: Danielle Tumminio Hansen “The Conversation” Feja e organizuar ka qenë në rënie për dekada me radhë në Shtetet e Bashkuara. Por gjatë pandemisë së...