E shtunë, 28 Mars, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

ndihma

Maska nga Pekini, para nga Brukseli/ COVID-19 vë në lëvizje botën për të mbështetur Italinë

E ndihmojnë të gjithë Italinë, përveç Evropës? Jo: Kina, Rusia, Kuba dhe Vietnami dërgojnë maska mbrojtëse, BE-ja përgatit paketën më të madhe të ndihmës...

“Të ndihmojmë më shumë veten”, Meta zbulon ndihmën nga SHBA

Presidenti Meta ka rrëfyer disa detaje në lidhje me takimin e mbajtur me ambasadoren e SHBA-ve, Yuri Kim. Duke e cilësuar si një takim normal,...

Shqiptarët në vetëizolim/ “Fundjavë Ndryshe” troket derë më derë për t’i ndihmuar

Vijës së parë të luftës kundër koronavirusit ka vendosur që t’i bashkohet edhe Fondacioni “Fundjavë Ndryshe”. Stafi i fondacionit të njohur, me në krye Themeluesin...

“100 milionë për Shqipërinë dhe vendet e prekura nga koronavirusi”/Reagon Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas njoftimit të ambasadores Yuri Kim, se SHBA do të ofrojë 100 milionë dollarë për Shqipërinë...

Shqipëria në vetëizolim/“Fundjavë Ndryshe” iu gjendet afër njerëzve në nevojë

Shqipëria ndodhet në një situatë të vështirë prej ditësh tashmë, teksa shumica e popullsisë është vetëizoluar në shtëpitë e tyre, për shkak të përhapjes...

“Paçi uratën, Zoti ju ndihmoftë”, shpërndahen ushqime derë më derë (VIDEO)

Reagimi i shpejtë nuk është shenjë paniku, por shenjë mençurie! Nëse ne të gjithë i mbajmë këto masa, do të mbrojmë Shqipërinë nga përhapja...

“Bashkë për të mbështetur ata në nevojë”, Ministria e Mbrojtjes bashkëpunon me “Fundjavë Ndryshe”

Kryeministri Edi Rama njoftoi ditën e djeshme nisjen e operacionit të madh kombëtar për shpërndarjen e ndihmave për personat në nevojë. Rama ka shpërndarë në...

“Durim dhe besim”/Rama njofton nisjen e operacionit të madh kombëtar

Kryeministri Edi Rama bën me dije se ka nisur sot shpërndarja e ndihmave për personat e prekur nga tërmeti. Ai ka theksuar se këto ndihma...

Historia tragjike e Bon Xhovit, nga depresioni, deri tek ndihma ndaj të varfërve

Bon Xhovi është një emër shumë i njohur, pasi është një nga bandat më të suksesshme amerikane të rrokut gjatë 40 viteve të fundit....

Shqiptarët, miq në kohë të vështira! ‘Fundjavë Ndryshe’ pranë refugjatëve

Një tjetër nismë e ndërmarrë nga "Fundjavë Ndryshe", ka dhënë frytet e para të gëzimit për refugjatët, të cilët kanë ardhur në Shqipëri. Vetëm të...

Të fundit

COVID-19, i shndërron qelizat e pacientit në “fabrika të viruseve”

Sipas ekspertëve kur COVID-19 sulmon, ai e kthen qelizën e pacientit në një "fabrikë virusesh". Ai e nis me sipërfaqen e qelizës, ku virusi...

Sa do jetë vdekshmëria nga COVID-19 në Shqipëri? Përgjigjet mjeku Sulçebe

Mjeku Imunolog Genc Sulçebe pohon se vdekshmëria e COVID-19 në Shqipëri do të jetë pothuajse e njëjtë me atë të një gripi të zakonshëm. Sipas...

Nuk e kishim kuptuar deri më tani, por celulari ka një efekt shumë negativ

Celularët kanë një efekt tej mase negativ! Për shkak të përdorimit të celularit për orë të tëra, pothuajse gjysma e të rinjve të moshës 18-24...

Mbi 2 mijë viktima në Francë, Macron hedh idenë e një borxhi të përbashkët

Në Francë numri i viktimave nga koronavirusi i ka kaluar 2 mijë. Nga të dhënat e 24 orëve të fundit rezulton se kanë humbur jetën...

Nuk bën më pjesë në planet e Simeones,Roma gati të përfitojë

Kampionati është ndalur për shkak të emergjencës së Coronavirus, por zërat e merkatos kanë kohe që kanë filluar. Aq shumë sa që Mundo Deportivo...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT