E mërkurë, 30 Shtator, 2020
13 C
Tirana

“Fundjavë Ndryshe” shpërndan 45 ton ndihma/ Arbër Hajdari: Do ta kalojmë bashkë këtë situatë

Më të lexuarat

Rindizet ashpër konflikti ushtarak Armeni-Azerbajxhan, shpallin gjendjen e luftës

Një nga konfliktet më të vjetër në botë, mosmarrëveshja territoriale midis Armenisë dhe Azerbajxhanit ka shpërthyer sërish. Përleshjet kufitare shpërthyen të dielën në mëngjes,...

“Nxore në pritë Azem Hajdarin”/ Fatos Klosi reagon pas akuzave të Berishës

Ish-kreu i SHIK, Fatos Klosi ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të ish-kryeministrit Berisha lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit. Berisha akuzoi Klosin se ai...

Artan Hoxha i publikon videon e rëndë Berishës, e nxjerr ‘blof’ për ekzekutimin e Azem Hajdarit (VIDEO)

Gazetari Artan Hoxha i ka publikuar një video ish-kryeministrit Berisha, duke e nxjerrë ‘blof’ për deklaratat që bëri mbrëmjen e djeshme në emisionin "Opinion",...

Turqia rrëzon avionin armen në Azerbajxhan

Armenia akuzon Turqinë se ka rrëzuar një prej avionëve të saj, gjatë konfliktit me Azerbajxhanin. Ministria e Mbrojtjes e Armenisë pretendon se avioni i tyre...

“Ku i çuat paratë që iu dha bota?”, Rama i kërkon ndjesë ndërkombëtarëve, sqaron kush i administron fondet

Kryeministri Edi Rama ka folur në programin e financimit të BE-së për restaurimin dhe rrjetëzimin e monumenteve të kulturës të dëmtuara nga tërmeti i...

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Kush e nxori në pritë Azem Hajdarin? Berisha jep emrin

Ish-Kryeministri Sali Berisha tha në 'Opinion' se Azem Hajdari u nxor në pritë nga Fatos Klosi, në atë kohë kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror. Sipas...

Konflikti në Kaukaz/ Berisha në kah të Azerbajxhanit: Po çliron tokat e pushtuara nga Armenia

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur rreth luftës që ka nisur mes Armenisë dhe Azerbajxhanit, ku deri më tani janë shënuar dhjetëra viktima. Përmes një postimi...

Sondazhi për djemtë e preferuar në “PërPuthen”, fituesi i surprizon të gjithë

Një sondazh i produksionit “PërPuthen” ka nxjerrë Armand Ferhatin si djalin më të pëlqyer nga pjesëmarrësit në spektakël. Edhe pse ai nuk ka qenë një...

“Ndaloni sulmet”, Putin telefonon kryeministrin armen

Presidenti rus, Vladimir Putin, i ka kërkuar kryeministrit armen, Nikolla Pashinyan, që të ndalojë sulmet ndaj Azerbajxhanit. Putini theksoi nevojën urgjente për një armëpushim dhe...

Prej rreth 1 muaji tashmë Shqipëria ndodhet nën izolim, si masë paraprake për të frenuar përhapjen e mëtejshme të koronavirusit.

Masat e shumta por të nevojshme që janë marrë kohët e fundit, ia kanë vështirësuar edhe më shumë jetën njerëzve.

Në këto kohë të vështira fondacioni “Fundjavë Ndryshe” vijon me misionin e saj, për t’iu ardhur në ndihmë atyre që janë më në nevojë.

Drejtuesi fondacionit “FFN”, Arbër Hajdari ka bërë me dije se ditën e sotme janë shpërndarë 45 ton ndihma në qarkun e Korçës.

Ai ka shpërndarë në Facebook një video nga operacioni i gjerë, teksa ka falënderuar edhe bamirësit që kanë kontribuuar në mbledhjen e ndihmave.

Ditën e sotme janë ndarë pako ushqimore në familjet në zonën e Korçës, Pogradecit, Maliqit, Pustecit, Kolonjës dhe Devollit.

Lexo edhe :   Rasti i 8-vjeçares që vuante nga skolioza, Arbër Hajdari jep lajmin e mirë për Xhesin

“Sot 45 ton ndihma në Qarkun e Korçës. Ndihmat për Korçën, Pogradecin, Maliqin, Pustecin, Kolonjën, Devollin. Do ta kalojmë bashkë! Faleminderit bamirësve!”, shkruan në postimin e tij, Arbër Hajdari, themeluesi i fondacionit “Fundjavë Ndryshe”.

Që nga shpërthimi i kësaj epidemie në vend, “Fundjavë Ndryshe” ka vizituar shumë zona të prekura, ku kanë shpërndarë mijëra pako ushqimore si dhe produkte higjienike.

Operacionet me ndihma nga ky fondacion do të vijojnë edhe në ditët në vijim, në familje të tjera të cilat kanë nevojë për ndihmë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Këngëtarja e njohur ndërron jetë në moshën 78-vjeçare

Këngëtarja e njohur, Helen Reddy, ka ndërruar jetë në moshën 78-vjeçare. Fëmijët e saj Reddy, Traci dhe Jordan e kanë bërë publik lajmin e trishtuar...

Shqiptarët në Mal të Zi mund të përdorin simbolet kombëtare

Me propozim nga Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Mal të Zi qeveria e atij vendi ka miratuar përdorimin e flamurit kombëtar shqiptar. Po ashtu...

Yuri Kim, “KQZ-ja” amerikane për zgjedhjet shqiptare

Nga: Ervis Iljazaj    Si asnjehërë më parë, Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë është angazhuar kaq shumë dhe me insistim në procesin zgjedhor në...

Dojna Mema bën lëvizjen e papritur, publikon foton me Erion Veliajn dhe paralajmëron surpriza

Tashmë është bërë publike se moderatorja Dojna Mema se nuk është autore dhe moderatore e "Pop Culture". Së fundmi, ajo ka ngacmuar ndjekësit duke publikuar...

Sherr në Kamëz, plagosen me thikë 3 të mitur

Tre 17-vjeçarë janë plagosur me thikë në Kamëz, pas një konflikti. Mësohet se konflikti ka ndodhur për motive të dobëta jashtë një marketi. Të plagosur kanë...