E premte, 10 Prill, 2020
15 C
Tirana

“Durim dhe besim”/Rama njofton nisjen e operacionit të madh kombëtar

loading...

Kryeministri Edi Rama bën me dije se ka nisur sot shpërndarja e ndihmave për personat e prekur nga tërmeti.

Ai ka theksuar se këto ndihma nuk do shkojnë vetëm për personat që qëndrojnë në çadra por edhe për pensionistët e vetmuar dhe familjet e varfra.

Kreu i qeverisë ka shpërndarë edhe një video në faqen e tij në Facebook, ku shihen punonjësit duke ndarë ushqimet për njerëzit në nevojë.

Rama sqaron se për shkak të izolimit të qytetarëve, operacioni do të shpërndahet në gjithë vendin.

Postimi i plotë:edi 

#TiNukDoJeshKurrëVetëm🇦🇱

🔴 KA NISUR SOT DHE DO TË SHTRIHET HAP PAS HAPI NË DITËT NË VIJIM RRJETI I SOLIDARITETIT NË ÇADRAT E TË PREKURVE NGA TËRMETI, NË DYERT E PENSIONISTËVE TË VETMUAR DHE TË FAMILJEVE MË TË VARFRA

🔴 MINISTRJA E MBROJTJES DO TË UDHËHEQË KËTË OPERACION HUMANITAR NË RANG REPUBLIKE, SË BASHKU ME ME KRYETARËT E BASHKIVE DHE PREFEKTËT E QARQEVE

🔴 DURIM, BESIM DHE PËRSËRI DURIM🙏

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

E papritur te Barcelona, gjashtë anëtarë të bordit japin dorëheqjen nga klubi

Situata në klubin e Barcelonës në këto muajt e fundit nuk ka qenë aspak e qetë. Në drejtim të presidentit Bartomeu kanë qarkulluar akuza...

“Po gënjen sërish”, PD publikon videon e Ramës

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka publikuar një video me deklaratat e kryeministrit, duke shprehur shqetësimin se jemi mes vendeve me riskun...

Nga e hëna ndryshojnë oraret e izolimit, Rama jep lajmin e shumëpritur

Pas këtyre javëve izolim total ku shteti vendosi rregulla mjaft të forta ndaj qytetarëve lidhur me mos përhapjen e COVID-19, më në fund Rama...

Izolimi jep rezultat, trend në rënie i të prekurve nga COVID-19 (VIDEO)

Duket se izolimi po jep efektet pozitive, në mos përhapjen në masë të madhe të koronavirusit në vend. Shifrat e raportuara nga Ministria e Shëndetësisë...

Ngjarja makabre e kushëririt që mbajti Enverin në Paris

Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon historinë e panjohur Abaz Omarit me origjinë nga Gjirokastra, nëna e të cilit, ishte kushërira e parë e Enver Hoxhës, pasi i...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT