E enjte, 21 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

koronavirus

Shënohen raste të reja me koronavirus në Indonezi

Dy raste të tjera me koronavirus janë shënuar në Indonezi, duke e çuar në 4 numrin e të prekurve nga virusi vdekjeprurës. Ministri i Shëndetësisë,...

Koronavirusi në Itali/ Shënohen 41 viktima tjera në 24 orët e fundit

Italia vijon të vuajë efektet e koronavirusit në vend, teksa dita ditës ka një rritje të konsiderueshme të numrit të infektuarve dhe të viktimave. Mediat...

Konfirmohen viktimat e para nga koronavirusi në Irak

Iraku ka konfirmuar sot 2 viktimat e para të shkaktuara nga koronavirusi. Lajmi u bë i ditur nga ministria e Shëndetësisë së Irakut, e cila...

Irani mbyll shkollat për shkak të koronavirusit

Irani i ka mbyllur të gjitha shkollat dhe ka ndërmarrë një varg masash, për të luftuar shpërthimin e koronavirusit. Ministri i Shëndetësisë, Saeed Namaki, tha...

“Më dhemb gjithë trupi”, ditari i një të infektuari me koronavirus

Britaniku i parë i prekur nga koronavirusi Connor Reed ka rrëfyer me detaje “eksperiencën e tij” me koronavirusin. Hap pas hapi, ai ka shkruar në...

“Testohen 8 raste të reja”, ja si paraqitet situata me koronavirusin në Shqipëri

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 8 raste të reja, nga ku në total numri i rasteve të testuara ka shkuar në 50....

Shkojnë në 349 rastet me koronavirus në Gjermani

Në Gjermani numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në 349. Thuhet se numri i të prekurve është rritur me ritme të shpejta. Kujtojmë se...

Shfaqi probleme me frymëmarrjen, humb jetën 50 vjeçarja në Korçë

Një 50-vjeçare ka ndërruar jetë ditën e sotme në spitalin Rajonal të Korçës. Bëhet me dije se gruaja vuante prej kohësh nga diabeti. Ajo kishte...

Politikania e njohur italiane konfirmohet me koronavirus

Situata nga koronavirusi në Itali sa vjen edhe po përkeqësohet. Mbi 100 viktima janë shënuar deri më tani në vend, teksa numri i të...

Rritet numri i të prekurve nga koronavirusi në Greqi

Mediat greke njoftojnë se është rritur numri i të infektuarve me koronavirus në vend. Dy persona të tjerë janë prekur nga virusi vdekjeprurës, duke...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...