E diel, 24 Tetor, 2021
19.5 C
Tirana

Politikania e njohur italiane konfirmohet me koronavirus

Situata nga koronavirusi në Itali sa vjen edhe po përkeqësohet. Mbi 100 viktima janë shënuar deri më tani në vend, teksa numri i të infektuarve raportohet mbi 2, 700.

Mirëpo, mediat vendase bëjnë me dije se në mesin e të infektuarve është edhe një politikane. Bëhet fjalë për kryetaren e bashkisë së Piacenzas, Patrizia Barbieri.

Pas analizave të kryera, 60-vjeçarja ka rezultuar pozitive me koronavirus. Raportohet se ajo po mbahet në izolim në shtëpinë e saj.

Ajo ka simptomat tipike të sëmundjes: temperaturë të lartë dhe kollë, teksa mësohet se gjendja e saj shëndetësore nuk është shqetësuese për momentin.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...