E diel, 1 Gusht, 2021
40.5 C
Tirana

Koronavirusi në Itali/ Shënohen 41 viktima tjera në 24 orët e fundit

Italia vijon të vuajë efektet e koronavirusit në vend, teksa dita ditës ka një rritje të konsiderueshme të numrit të infektuarve dhe të viktimave.

Mediat italiane bëjnë me dije se deri më tani janë shënuar 148 viktima në vend. Kjo do të thotë se në 24 orët e fundit janë shënuar 41 viktima. Ndërsa numri total i të infektuarve ka shkuar në 3,296.

Në një kohë mjaft të shkurtër Italia është kthyer në qendrën e koronavirusit në Evropë. Shumë nga rastet e para që janë identifikuar në shtetet e tjera të Evropës, kanë qenë shtetas që janë kthyer nga Italia.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...