E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Etiketa

koronavirus

Mbyllen kopshtet dhe çerdhet, Veliaj nxjerr videon: Nisëm dezinfektimin

Të gjithë çerdhet dhe kopshtet në kryeqytet do të qëndrojnë të mbyllura përkohësisht. Kjo masë është ndërmarrë për parandalimin e prekjes nga koronavirusi. Bashkia...

Autoriteti i Aviacionit Civil pezullon fluturimet nga Tirana me 10 aeroporte

Autoriteti Aviacionit Civil bën me dije se janë ndaluar fluturimet për dhe nga Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”, me disa nga qytetet më të prekura...

Të infektuarit/Dogana e Hanit të Hotit: 28-vjeçari ka kaluar nga Murriqani

Dogana e Hanit të Hotit bën me dije se dy shtetasit e konfirmuar me koronavirus nuk kanë kaluar në këtë pikë kufitare, por janë...

“Kemi një plan”/Rama për koronavirusin: Kemi vënë në dispozicion 400 mln lekë

Pas konfirmimit të rasteve të para me koronavirus në Shqipëri, kryeministri Edi Rama i ka bërë apel qytetarëve që të ruajnë qetësinë. Gjatë fjalës së...

Bilanci/ Italia, vendi i dytë pas Kinës me viktimat e shënuara nga koronavirusi

Bilanci i koronavirusit në Itali sa vjen edhe përkeqësohet, teksa ka shkuar në 366 numri i viktimave. Mediat italiane bëjnë me dije se vetëm brenda...

Babë e bir, konfirmohen 2 rastet e para me koronavirus në Shqipëri

Konfirmohen dy rastet e para me koronavirus në Shqipëri. Pacientët janë babë e bir të cilët kanë udhëtuar nga Firence në Tiranë. Lajmi është konfirmuar...

Si qëndron e vërteta e shqiptarit të prekur nga koronavirusi në Itali

Sot disa media shqiptare dhanë lajmin e një shqiptari të infektuar me koronavirus në Itali, edhe pse titujt të bënin të dyshoje se bëhej...

Manastirliu: Deri në këto momente, s’ka asnjë rast të konfirmuar me COVID-19

Së fundmi është zhvilluar mbledhja e Komitetit Teknik të Ekspertëve pranë Ministrisë së Shëndetësisë. Në një postim në rrjetin social Facebook, Ogerta Manastirliu shkruan se...

Sapo mësoi se kishte koronavirus, 50-vjeçari bën “të pabërën”

Një 50-vjeçar, sapo kishte zbuluar se kishte koronavirus ka bërë disa veprime të patolerueshme. Me vetëdije të plotë ai ka vizituar dy lokale të ndryshme...

COVID-19, SHBA: Të hënën në dispozicion 2 milionë pajisje testimi

Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar të paktën 19 vdekje dhe për përhapje të COVID-19 në më shumë se 30 shtete. Në një postim në Twitter...

Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...