E hënë, 18 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Bilanci/ Italia, vendi i dytë pas Kinës me viktimat e shënuara nga koronavirusi

Bilanci i koronavirusit në Itali sa vjen edhe përkeqësohet, teksa ka shkuar në 366 numri i viktimave.

Mediat italiane bëjnë me dije se vetëm brenda 24 orëve janë shënuar 133 vdekje në vend. Ndërkohë që deri më tani janë konfirmuar 6, 387 të infektuar.

Kështu Italia bëhet vendi i dytë në botë pas Kinës, e cila regjistron numrin më të madh të viktimave të shënuara nga koronavirusi.

Presidenti i Institutit të Lartë të Shëndetit në Itali u shpreh se 60% e viktimave janë mbi 80 vjeç, ndërsa pothuajse të gjithë janë mbi 70 vjeç dhe me sëmundje kronike.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Aksident i pesëfishtë në Durrës

Një aksident i pesëfishtë, fatmirësisht pa të lënduar ka ndodhur mëngjesin e sotëm në zonën e Currilave në Durrës. Një mjet me targa italiane, ka...

Bora Zemani shuan heshtjen për raportin mes Semit dhe Donaldit

Prej startimit të "Big Brother VIP", shumë është aluduar për një pëlqim të mundshëm ndërmjet Donald Veshajt dhe Semi Jaupajt. Mediat rozë kthyen në...

“S’ka vend për panik”, përfaqësuesja e IGJEUM flet pas tërmetit në Lezhë

Mbrëmjen e djeshme, vendi ynë u trondit nga një tërmet 4.5 Rihter me epiqendër në Lezhë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, tërmeti ishte me magnitudë...

Zgjedhjet/ Numërohen 99.8 % e votave në Kosovë

Deri në orët e para të ditës, janë numëruar 99.8 përqind e votave në komunat e Kosovës. Duke iu referuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve,...

Studentët rikthehen në auditore, kusht vaksinimi ose testi PCR

Pas më shumë se një viti mësimi online, studentët dhe pedagogët do të rikthehen sot në auditore, për vitin e ri akademik 2021-2022. Sikundër...