E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

të prekur

Bilanci botëror, 29 milionë persona të infektuar me Covid nga të cilët 21 milionë janë shëruar

Numri i personave të infektuar me koronavirus në të gjithë botën ka shkuar 29 125 477 persona. Numri i të vdekurve për shkak të...

Gjermania regjistron rritje të numrit të të prekurve nga COVID-19

Gjermania ka regjistruar 1,478 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, duke shënuar ditën e katërt që numri i të prekurve...

Kosovë/ Shkon në 90 numri i të prekurve nga koronavirusi

Autoritetet në Kosovë kanë pohuar se janë konfirmuar 2 raste të reja me koronavirus, duke e çuar numrin total të të infektuarve në 90. Instituti...

Në Kosovë shënohet viktima e parë nga koronavirusi

Në Kosovë është shënuar viktima e parë nga koronavirusi. Bëhet fjalë për një 85-vjeçar nga komuna e Podujevës i cili nuk arriti që t’i mposhte...

COVID-19/ SHBA e katërta në botë për nga numri i të prekurve

Në Nju Jork guvernatori Andrew Cuomo tha të shtunën se zyrtarët e shtetit po bëjnë përpjekje për të siguruar furnizime me pajisje të nevojshme...

6 raste të reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit

Shtohet edhe më shumë numri i rasteve të prekur me koronavirus në Shqipëri. Aktualisht bëhet fjalë për 76 të prekur në territorin shqiptar. Lajmin...

Rritet numri i të infektuarve nga koronavirusi në Kosovë

Një tjetër qytetar i Kosovës ka rezultuar pozitiv me koronavirus, duke e çuar në 22 numrin total të të prekurve. Mjeku Valbon Krasniqi bën me...

Rëndohet bilanci i të prekurve nga koronavirusi në Greqi

Numri i të prekurve nga koronavirusi në Greqi po rritet me ritme të shpejta. Sipas mediave greke, në vetëm 24 orët e fundit janë shënuar...

Zbuloni sa vende janë prekur nga koronavirusi në të gjithë botën

Numri i rasteve me koronavirus në botë të dielën arriti në 163.930 persona dhe 6.420 vdekje. Tashmë 141 vende rezultojnë të prekur. Kina, ku u...

Koronavirusi/ Ja kush nga të infektuarit në Shqipëri është më rëndë

Tashmë prej një jave, koronavirusi ka mbërritur edhe në vendin tonë, duke infektuar në total, deri më tani 38 persona. Mësohet se në gjendje të...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...